Jak jste prožil letošní léto? Podle všeho jste asi hodně pracoval…

V červenci jsem měl trošku oddych od koncertování, protože Janek Ledecký, u kterého bubnuji, odjíždí každoročně vždy na celý měsíc na dovolenou. Proto zbylo více prostoru pro skládání a mé ostatní projekty. Samozřejmě jsme si s přítelkyní vyrazili na nějaké výlety do přírody a po našich krásných horách. Ovšem pár dní bez práce stačí a už mi to většinou začne vadit. V hlavě mám spoustu nápadů, které chci realizovat, a proto mám s nějakou delší dovolenou vnitřní problém. Ještě jsme stihli natočit dva nové klipy mého projektu Piano & Cello.

Jak hodnotíte minulou sezónu?

Otázkou je, co je to vlastně ta sezóna, protože koncertování je celoroční záležitost, jen se mění místa. Teď třeba aktuálně koncertujeme na festivalech a na městských slavnostech. Pak budou klubové koncerty, pak zase vánoční turné v divadlech atd. Každopádně letos jsem si moc užil nový projekt, kterého jsem součástí, a to je Film Music Tour s žesťovým orchestrem. Hraji zde kromě bicích i na klavír a to je pro mě příjemná změna, navíc práce s orchestrem mě vždy moc baví a inspiruje.

Nebudete chybět ani na Neslýchaně zábavném večeru, co tam předvedete?

Ano, budu tam letos již potřetí. Je to moc příjemná akce plná skvělých lidí a ještě k tomu v mé rodné Kroměříži. Jako vždy zde budu hrát na bicí soupravu, kterou trošku obohatím pianem. Určitě mám v plánu letos předvést novou tvorbu projektu Drumphonic, se kterým právě teď vydáváme nové album.

Na který z nových projektů se nejvíc těšíte?

Už jsem tu zmínil projekt Drumphonic. V září vydáváme nové album a moc se na to těším. 27. září budeme mít křest v Holešově, na který vás všechny zvu. Dále mě čekají ještě koncerty Rocksymphony, kde vystoupíme společně s Martou Jandovou, Václavem Noidem Bártou, nebo Filharmonií Bohuslava Martinů. A před Vánocemi proběhne opět vánoční turné s Jankem Ledeckým - celkem přes třicet koncertů v různých městech.

Jak vidíte nadcházející sezónu?

Příští rok bych se moc rád věnoval především skladbě. Chystám už dlouho koncert s velkým orchestrem a pomaličku už se to blíží k realizaci. Před pár lety jsem měl podobný koncert, který jsem nazval Moment of music. Byla to taková moje prvotina, co se skládání hudby týče. Rád bych udělal pokračování, tentokrát ale v modernějším hávu, se světelnou show, možná nějaké animace na LED obrazovce atd. Chtěl bych vytvořit audiovizuální zážitek působící hlavně na lidské emoce. Taky chci dokončit album projektu Piano & Cello a natočit zbývající videoklipy.

Další informace 

Videoklip

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.