Projekt David a genetický Goliáš, který se zrodil v létě 2017, si dal do vínku pomoci sedmadvacetiletému mladíkovi z Kroměříže.

David je mladý muž, který je upoutaný na lůžko a zcela závislý na péči svého okolí. Trpí nevyléčitelnou svalovou dystrofií, při které tělo není schopno tvořit svalovou hmotu. A tak David, jako všichni muži s touto diagnózou, postupně slábne a je stále více spoutaný „klecí“ vlastního těla. Bystře vnímající mozek ale chce a potřebuje vyvíjet aktivity, chce pracovat a být mezi lidmi a v dění. Taky se chce dělit o své zkušenosti, pomoci najít cestu lidem s podobným postižením.

Původní myšlenka – vydat pro rok 2019 kalendář, který na toto složité téma upozorní - se postupně rozrostla do celé škály akcí po celý tento rok.

„Stěžejní myšlenkou stále zůstává vydání kalendáře,“ říká Soňa Drábková, mluvčí týmu projektu David a genetický Goliáš. „Kalendáře, který přiměje k zamyšlení a snad i zaujetí. K jeho vydání jsou připraveny finanční prostředky z výtěžku dvou kulturních a společenských akcí. Celý koncept kalendáře prošel v průběhu měsíců řadou proměn a věříme, že jsme vybrali tu nejlepší, která propojuje sílu všeho, co David má, se silami nás ostatních.“

Bez zajímavosti není, že Divadelní spolek Kroměříž se stal garantem a organizátorem Sbírky, která umožní zájemců stát se součástí skupiny, která Davida Kalčíka podporuje.

V rámci Benefičního podvečera, který proběhne 3. června, se budou moci návštěvníci setkat nejen se samotným Davidem Kalčíkem, ale na programu je rovněž křest a prezentace avizovaného kalendáře pro příští rok, vystoupení kroměřížské kapely Jamtour i taneční skupiny M Dance Crew KM, účast zpěváka Marka Motalíka a mode show zaměřená na šperky, šátky a kravaty z dílny výtvarnice Jitky Jarmarové. Akci podporuje rovněž Radio Kroměříž.

V případě nepříznivého počasí se Benefiční podvečer uskuteční v Sokolském domě na ulici 1. máje 214/12.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.