Vernisáž zahájila Romana Blažková, členka Divadelního spolku Kroměříž, která umělkyni představila jednak charakteristikou její osobnosti a jednak ukázkami z recenzí i názorů na její tvorbu. Současně zarecitovala několik básní, jejich autorkou je sama malířka. Některé vytištěné básně jsou i součástí kroměřížské výstavy.

Vernisáž Anny Szatmariové byla obohacena i o hudbu, konkrétně o tři skladby v podání komorního souboru Corda Magico, který vystoupil v mírně zredukovaném složení Nelly Billová (kytara) – Danuše Pospíšilová (kytara) – Pavel Březina (klávesy). Autorkou všech skladeb je Nelly Billová, která je také zakladatelkou tohoto oblíbeného souboru z Holešova.

Anna Szatmariová (ročník 1957) představuje v Kroměříži výběr ze své tvorby posledních několika let. Její větší i menší plátna představují nejen kouzelná přírodní zátiší, ale třeba i domácí mazlíčky (kočky, psi) nebo staré a přesto rozkošné hračky (medvídek, panenka) či jiné předměty, které odolaly zubu času.

Velice se však líbil i autorčin anděl, ale i její další půvabné vize nebo retrospektivy do jejího dětství přenesená na plátna.

Atmosféra vernisáže, kterou zorganizoval Dům kultury v Kroměříži, byla velmi srdečná a příjemná. Protagonistka se dočkala mnoha milých a hřejivých slov chvály na svou tvorbu, ať už šlo o tu výtvarnou či básnickou, ale dostala také spoustu květin. A návštěvníci? Ti odcházeli spokojeni a s úsměvem na rtech.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.