Vladimír Hudeček je amatérský fotograf, který pracuje jako popelář. Dokumentuje se sobě vlastní poezií prostředí, ve kterém mnozí žádnou krásu nevidí. Fotografuje všude tam, kde se jeho oči – jak tvrdí - setkávají se světlem.

Rodák z Prahy, který dnes žije v Kroměříži, o sobě říká: „Jsem, kdo jsem, a rád fotím. Dělám to především pro zábavu a nemám iluze o kvalitě svých fotek, ale jsem rád, když se mi jejich pomocí podaří lidi jakkoliv zaujmout, ať už se při jejich sledování baví, jsou smutní nebo třeba i naštvaní. Úsměv mám ale nejradši, a tak se snažím především o něj, i kdyby mi k tomu měl u fotky, která jinak nic moc není, pomoct třeba jen vtipný název. Na techniku moc nedám, protože prostě nevěřím, že pro přenos emocí do obrazu potřebuju co nejlepší technické vybavení, a tak fotím vším, co mi přijde do ruky třeba jen na čas, a mezi moje vlastní fotítka patří digitální zrcadlovka, bezzrcadlovka, kompakt, mobil i nějaký ten vysloužilý kinofilmový aparátek.“

Výstava Vladimíra Hudečka, kterou tvoří sedmdesát fotografií, bude umístěna ve foyer Domu kultury v Kroměříži, a potrvá do poloviny června. Vernisáž proběhne v sobotu 12. května v 17 hodin a zahraje na ní kapela DnesNe.

Další zajímavou výstavou, která bude přibližně v té samé době k vidění v kroměřížském stánku kultury, je výstava obrazů šumperské malířky Anny Szatmariové. Ta bude umístěna v konferenčním sálku v prvním patře Domu kultury v Kroměříži a její vernisáž proběhne v úterý 15. května od 18 hodin. 

Mezi očekávané výstavy patří rozhodně i chystaná velká prezentace i v zahraničí ceněného malíře Petra Poláška, která by měla být zahájena ve foyer Domu kultury v Kroměříži v červnu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.