Herec Dušan Sitek nejen poutavě a vtipně vyprávěl a vzpomínal, ale také skvěle zazpíval několik písní, jednak dva kousky z muzikálu Řek Zorba, jednak původní velmi působivý šanson z připravovaného alba.

Dobře připravený byl i Jiří Bartoň, který se na něj vyzbrojil čtyřiceti otázkami na tělo, přičemž pozadu nezůstali ani vděční a spokojení návštěvníci, kteří v mrazivém podvečeru dorazili do kroměřížského stánku kultury.

Během zajímavého povídání došlo nejen na Sitkovy začátky u divadla a různé peripetie, které jeho vstupu do hereckého prostředí či studia předcházely, ale třeba i na jeho názor na současnou dramaturgii a režijní postupy v divadlech. 

Diváci, kteří dorazili onen mrazivý podvečer do Domu kultury v Kroměříži, rozhodně nelitovali a bezvadně se bavili. Byli mezi nimi i členové divadelního spolku v obci Hvozdná, kde Dušan Sitek léta režíroval.

Dušan Sitek strávil většinu svého uměleckého života v souboru Městského divadla Zlín, kde během pětadvaceti let vytvořil sto osmdesát rolí. Poslední roky žije v Praze, kde sklízí úspěchy v několika divadelních inscenacích (Králova řeč, Zatmění, Sluha dvou pánů, Stará dobrá kapela). Vedle toho hraje ve filmu i televizi (Policie Modrava a mnohé další seriály), brzy se objeví i v seriálu Ulice.

Jiří Bartoň je sice vystudovaný filmový a divadelní historik, ale i on působí řadu let na divadelní scéně. Jako herec začínal v Brně, později byl v angažmá v šumperském divadle. Také on působí v Praze, kde natočil několik televizích seriálů, ale zahrál si i v zahraničních produkcích. Vedle divadla vyučuje na konzervatoři a zpívá šansony. 22. března představí v Kroměříži svůj hudební pořad Staré filmové melodie.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.