Desítky barevných snímků nejen z rockových koncertů a festivalů představují české muzikanty stejně jako zahraniční hvězdy, které prozrazují, kolik času Jiří Janda na těchto akcích strávil. Fotil i v hudebních klubech, ale také třeba "vězeňské blues" na Mírově.

Na fotografiích defilují osobnosti rockové, alternativní či jazzové scény a díky tomu autorovu záběru mohou návštěvníci výstavy obdivovat "vychytané" záběry takových osobností a formací jako jsou B. B. King, Robert Plant, Patti Smith, Jiří Suchý, Michael Kocáb, Ivan Král, Lemmy Kilmister, Iggy Pop, Jaz Coleman z Velvet Undererground, Petr Váša, David Koller, Tata Bojs, Amanda Palmer, Kurtizány z 25. avenue nebo Macy Gray.

Na jedné z fotografií je také někdejší prezident Václav Havel za bicími, ale pozoruhodná je třeba i "momentka" zachycující zpívajícího herce Jiřího Macháčka (Mig 21) při polibku s dívkou z rozvášněného publika.

Jiří Janda se narodil roce 1969 v Praze, ale dnes žije v Mělníku. I když je vystudovaný ekonom, léta pracuje jako novinář a fotoreportér. Koncerty našich i světových hudebních kapel fotografuje s nasazením i láskou od sklonku 80. let minulého století.

Snímky publikoval zprvu v hudebních časopisech Melodie, Rock&Pop a Bang!, potom v řadě deníků, kde působil jako redaktor. Zatímco v letech 2003 – 2008 zpravodajem ČTK zaměřeným právě na populární hudbu, nyní působí jako ekonomický redaktor centrální redakce Deníku. Ve fotografování ale nepolevuje, což dokládá právě jeho aktuální kroměřížská výstava.

Texty a fotografie s hudební tematikou publikuje zejména na www. protisedi.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.