Po dvouleté zdravotní pauze Petr Spálený opět vrací zpět na pódia a navíc s sebou přivádí i životní partnerku a legendární zpěvačku divadla Semafor Milušku Voborníkovou. Nebude u toho chybět ani věkově omlazená kapela Apollo Band (dřív Apollo Beat), která interpreta doprovází od samých profesionálních počátků jeho kariéry.

Petr Spálený (*1944) se vyučil knihařem. Začínal jako bubeník v dixielandových kapelách. V roce 1967 začal zpívat se skupinou svého bratra Jiřího (název Hroši byl později – vstupem do divadla Apollo – změněn na Apollo Beat). Zpočátku převzatý repertoár začal ustupovat vlastní tvorbě – písničkám, které se staly hity.

Začátkem sedmdesátých let, kdy divadlo Apollo zaniklo, vystupoval zpěvák jak doma, tak v zahraničí s Apollo Beatem a Miluškou Voborníkovou, která se mezitím stala jeho životní partnerkou. Později začal repertoár Spáleného směřovat k moderní country. Známá je i jeho spolupráce s renomovaným textařem Zdeňkem Rytířem.

V devadesátých létech se dokonce objevil i v českém nastudování muzikálu Evita, ale v té době také vystupoval s Miluškou Voborníkovou v Divadle Jiřího Grossmanna. Mezi jeho velké hity patří písně jako To vadí, Dáma při těle, Plakalo bejby, Táňo, nashledanou, Dlouho, dlouho spím, Kdybych já byl kovářem, Trápím se, trápím, Josefína, Obyčejný muž, Hráč, Kolej Albertov, Dítě štěstěny nebo Až mě andělé.

Miluška Voborníková (*1949) chodila už jako malá do baletní přípravky. Po maturitě na střední zdravotnické škole se stala (psal se rok 1968) členkou pražského divadla Semafor. Nejdříve vystupovala ve sborových a tanečních číslech, později jako sólistka. Naučila se také stepovat. V roce 1970 soutěžila na festivalu Děčínská kotva, kde vyzpívala druhé místo a současně získala cenu publika.

V roce 1972 ukončila spolupráci se Semaforem a začala zpívat v koncertním programu Petra Spáleného. S ním a kapelou Apollo Beat koncertovala v řadě zemí. Na festivalu v polských Sopotech získala v roce 1972 cenu novinářů. Slibně rozvíjející se kariéru zbrzdila v roce 1976 těžká autonehoda, která ji na čas vyřadila z aktivní umělecké činnosti.

Také Miluška Voborníková, kterou můžeme roky vidět na koncertech Petra Spáleného, si zahrála v muzikálech Babička a Romeo a Julie. V minulosti účinkovala v několika filmech a televizních inscenacích. Posluchače si nejvíc získala písněmi jako Gimi dat ding (s Jiřím Grossmannem), Baletka Lenka, Staré říční proudy, V Čibu je bál, Ráda mám ráno probuzené, Pod modrou oblohou, Haló pane hajný nebo Dobře, že tě mámo mám.

Předprodej vstupenek na koncertní vystoupení Petra Spáleného a Milušky Voborníkové tradičně na pokladnách Domu kultury v Kroměříži nebo online. Majitelé divadelního předplatného mají na koncert slevu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.