Semaforskou poetikou vonící inscenaci režíroval Jakub Špalek, který si do hlavních dvou rolí kabaretiéra Jonáše a doprovodného pianistu vybral Petra Lněničku a Zdeňka Doležala.

Tvůrci svou semaforskou verzi nazvali „uctivým remakem“, což režisér Jakub Špalek vysvětluje takto: „Na počátku rozhodnutí zkoušet tuto hru byly (v mém případě) zcela sobecké důvody. Elpíčka divadla Semafor z konce šedesátých let byla u nás doma značně odřená, hláška „já jsem zabiják - já jsem tady za divadlo“ byla velmi oblíbená a s jejich písničkami jsem se probroukal raným mládím. A nyní jsem si stále častěji uvědomoval, že o tom vlastně moc nevím. Zároveň jsem myslel na to, že aktivní pamětníci-protagonisté jsou stále tady a je možné se s nimi sejít na „výzvědy“. A smělá myšlenka byla na světě.“

V očekávaném představení Jonáš a ting-tangl, jehož motto je „Vyvěste fangle na tingle-tangle, protože teď se budeme smát a bavit!“, účinkují Petr Lněnička, Zdeněk Doležal, Adéla Petřeková, Veronika Němcová a mnozí další.

Předprodej zbývajících vstupenek v tradičním předprodeji Domu kultury v Kroměříži.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.