Přihlášky ke studiu na akademii, která klade důraz na komplexní rozvoj mladých muzikantů, je možné zasílat již jen do neděle 5. května. „Poté si podle zaslaných nahrávek jednotliví lektoři sami vyberou své studenty, se kterými budou v rámci akademie spolupracovat. Úspěšné uchazeče zveřejníme 15. května,“ vysvětlil postup Tomáš Netopil, zakladatel a umělecký ředitel LHAK.

Jako lektoři zde budou působit renomovaní hudebníci a špičky ve svých oborech. „Největší zájem registrujeme o hru na housle, kde studenty povedou hned dva skvělí lektoři - Josef Špaček a Dalibor Karvay,“ doplnil Tomáš Netopil.

Akademie je unikátní právě těsnou spoluprací mezi lektory a jejich studenty, cení se zejména individuální přístup. Vyučovat se zde nebude jen hudba, ale i sebeprezentace, práce s trémou či péče o zdravotní kondici muzikanta.

„Naší snahou je pomoci nejtalentovanějším hudebníkům prosadit se na hudební scéně a umožnit jim, stejně jako se to podařilo u některých našich loňských absolventů, účinkovat s filharmonií nebo třeba získat šanci představit se na hudebních festivalech,“ uvedl Tomáš Netopil.

Přítomnost vynikajících hudebníků pocítí i kroměřížská veřejnost. Právě pro ni je určen program zahrnující koncerty či besedy, který již organizátoři akademie zveřejnili na svých stránkách http://www.academykromeriz.com/program/.

Lektory letošního léta budou Radek Baborák a Bohdan Šebestík (lesní roh), Josef Špaček a Dalibor Karvay (housle), Kateřina Kněžíková (zpěv), Barbara Maria Willi (cembalo), Robert Kozánek a Lukáš Moťka (trombon), David Mareček (hudební projekty) a Zdeněk Klauda (korepetice - lekce klavírní spolupráce).

O Letní hudební akademii Kroměříž

Dirigent Tomáš Netopil v Kroměříži vystudoval základní uměleckou školu i konzervatoř. Léta zde tvoří dramaturgii festivalu Hudba v zahradách a zámku. První ročník mezinárodní Letní hudební akademie Kroměříž inicioval v roce 2018. Ke spolupráci přizval vrcholné interprety klasické hudby, kteří coby lektoři předávají své zkušenosti nadějným mladým hudebníkům. Akademie je určena studentům konzervatoří, vysokých škol a mladým umělcům. Další aktivity jsou pak cíleny i na žáky ZUŠ.

Letní hudební akademie Kroměříž kromě výjimečného uměleckého vedení studentům nabízí možnost setkávání a sdílení zkušeností vzájemně i s dalšími hosty, veřejné koncerty a laureátům pak účinkování s orchestrem filharmonie.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.