Výpravný film čekají náročné postprodukční práce a do kin na Slovensku i v Česku vstoupí na konci roku 2019.

Tvůrci využijí výhody současných filmových technologií, s jejichž pomocí pro snímek oživí i původní Perinbabu s tváří italské herečky Giulietty Masina. S naplněním fantazie Juarje Jakubiska pomůže počítačová grafika i v jiných částech filmu.

„Trochu se bojím, jestli už toho není moc. Dáváme tam tolik fantazie, že se mám pocit, že se musím začít mírnit. Člověk, když může, si pak totiž začne strašně vymýšlet,“ směje se spokojený režisér. 

Hlavní postavou pohádky bude Lukáš, kterého hraje mladý slovenský herec a youtuber Lukáš Frlajs. „Hodně lidí si myslí, že když točíme dvojku Perinbaby, že samozřejmě hraju Jakuba z jedničky. Ale moje postava se jmenuje Lukáš a je to syn Jakuba,“ prozradil Lukáš Frlajs.

Ve filmu se objeví herci ze Slovenska i z Česka, například Ivan Romančík, René Štúr, Dan Nekonečný, Klára Cibulová nebo Sabina Skalická, která bude hrát mladou „zubatou“.

„Nechtěli jsme obsazovat herce podle jejich slávy a popularity. Juraj se soustředil na typy, charaktery a na atmosféru samotných herců,“ říká producentka filmu Deana Horváthová-Jakubisková.

Cirkusové scény se natáčely na Horním náměstí v Přerově. Režiséra Juraje Jakubiska oslovila architektura náměstí a také nádherné lípy uprostřed. Dále se natáčelo například v Gelnici, tam sae natáčel pohřeb. V Kežmaroku svatba v kostele, v kterém se natáčela i původní Perinbaba (1985).

V pohádce hrají: Hrají: Lukáš Frlajs, Ivan Romančík st., René Štúr, Sabina Skalická, Daniel Nekonečný, Petra Vančíková, Ľudmila Swanová, Ľubomír Paulovič, Andrea Verešová, Giulietta Masina (a.z.). Hudbu složí Ondřej Soukup a Jan Jirásek.

Posledním filmem Juraje Jakubiska v českých kinech byla rekordně navštěvovaná Bathory.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.