Prestižní závod

Triatlonový šampionát The Championship 2019, organizovaný Challenge Family a sportovním areálem x-bionic® sphere, patří mezi nejprestižnější triatlonové závody na světe. Prostředí unikátního sportovního komplexu je pro triatlon ideální.

Plavání v Dunaji, jízda na rychlých cestách a běh po areálu x-bionic® sphere je lákadlo pro každého atleta. Specifikem akce je právě Dunaj, na kterém mohou být vlny. To bude záležet hlavně na větru, který bude hrát velkou úlohu i na cyklistické trati. Změnou bude i běh po různých terénech. 

Výborně připravený areál

„Šamorín je malé město na Dunaji s osmisetletou historií a bohatou tradicí sportu,“ říká Patrik Danek, člen představenstva X-BIONIC® SPHERE, a. s.

„Unikátní, víceúčelový komplex, s rozlohou větší než 100 hektarů, nabízí vynikající podmínky pro profesionální i amatérské sporty, relax i zábavu, čímž se řadí mezi nejpozoruhodnější zařízení svého druhu nejen v Evropě, ale i na celém světě,“ dodal.

Silná účast i finanční ohodnocení 

Šampionátu se mohou zúčastnit sportovci, kteří se kvalifikovali na základě výkonů z lokálních soutěží, které probíhaly po celém světě.

Mezi největší hvězdy budou patřit Lucy Charles, Anne Haug, Sebastian Kienle, Ben Kanute, Florian Angert, David McNamee, či Češka Radka Kahlefeldt. Šampionátu se zúčastní sportovci z celého světa. Silnou motivací bude také prémie ve výši 150 tisíc eur.

Mají své favority

„Za favorita považuji Sebastiana Kienleho, který s Lionelem Sandersem v posledních dvou ročnících v Šamoríně svedl neuvěřitelně těsný souboj. Jsem zvědavý, jestli karty tento rok zamíchá i někdo jiný, jelikož Lionel bohužel tento rok nedorazí. Mezi ženami favorizuji Lucy Charles, která se z roku na rok zlepšuje a určitě bude chtít i tento rok potrápit Danielu Ryf. Budu fandit české závodnici Radce Kahlefeldt, která se minulý rok postavila na stupínky vítězů po tom, co se jí začátkem roku narodilo miminko,“ tipuje úspěšný slovenský reprezentant Richard Varga.

Být třetí jí nestačí

„Do Šamorína přijede mnoho zahraničních atletů. Jelikož tady mám silnou fanouškovskou základnu, jsou pro mě závody v Šamoríně vždy specifické. Třetí místo mě minulý rok potěšilo, a jsem v dostatečné dobré formě na to, abych své umístění ještě vylepšila,“ říká Radka Kahlefeldt.

Bohatý program pro veřejnost

Šampionát bude doprovázet bohatý program, který má přiblížit triatlon i široké veřejnosti. Organizátoři se programem snaží přilákat sportovce amatéry, příznivce triatlonu, ale především rodiny s dětmi, které budou moci v Šamoríně strávit výjimečný víkend

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.