Kořeny vánočního trhu sahají až do 14. století. Na současném místě, náměstí Marienplatz, funguje roku 1972. Dnes je již nedílnou součástí předvánoční atmosféry bavorské metropole. Na více než 20 000 metrech čtverečních ve 160 stáncích nabídnou obchodníci tradiční vánoční zboží.

Největším lákadlem vánočním trhu je každoročně velkolepý vánoční strom před novou radnicí ozdobený 2500 svíčkami. Majestátní jedle byla dovezena letos z obce Weiler-Simmerberg-Ellhofen im Allgäu.

Adventní trh zahájí starosta města Dieter Reiter v pátek 25. listopadu. „Nabídka je atraktivní pro lidi z Mnichova i pro turisty. Lepší prožití vánočních svátků v centru města si lze jen stěží představit,” uvedl Dieter Reiter.

„Náš vánoční trh je jedním z největších a nejznámějších vánočních trhů v Německu. Přispívá ke sváteční atraktivitě Mnichova pro hosty z domova i ze zahraničí; především je oblíbeným místem setkávání lidí z Mnichova,” řekl organizátor vánočních trhů Josef Schmid.

Prohlídku vánočně vyzdobeného města si v Mnichově mohou návštěvníci vychutnat nejen pěšky po adventních trzích, ale také projížďkou vánočně vyzdobenou tramvají, kde se bude podávat svařené víno, pro děti speciální dětský punč a cukroví.

Vyvrcholením adventní doby jsou Vánoce, den, na který se těší především děti. Jejich vánoční přání pomůže splnit anděl na poště Christkindl na radnici, kde má speciální pult s nebeskými službami (od 25. 11. do 12. 11. od 12 a 18 hodin). Dospělí na dopisy obdrží původní "vánoční" razítko.  

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.