Bavorské město Mnichov slaví tento víkend 858. let od svého založení. V samotném srdci města na náměstí Marienplatz připravilo velkolepou show, na které se vystřídají bavorské i mezinárodní kapely a taneční skupiny. Na velkém podiu před novou radnicí nabídne rozmanitý program od lidových písní až po rock´n´roll pro malé i velké diváky.

Každý zde může slavit podle svého gusta: na celém náměstí bude postavena pivní zahrada k posezení, vyhrazeno bude i místo k tanci nebo pro zábavu.

Podle tradice oslavy oficiálně zahájí dne 18. června v 11 hodin starosta Dieter Reiter - zvonkohrou, přivítáním návštěvníků i salvami z historických zbraní. Následovat bude v jedinečném nepřetržitém tradičním programu po celý víkend vystoupení bavorských i zahraničních kapel.

Zábava bude pokračovat v neděli, kdy v programu např. zazní požehnání (ve 12.10 hodin), zazpívá dětský soubor pod vedením Tobiase Webere a Richarda Oehmanna (13.45 hodin) nebo Bairisch Diatonischer Jodelwahnsinn (od 16 hodin).

Představení řemesel

Při oslavě založení města bude již tradičně patřit Odeonsplatz řemeslníkům. Od historie až po nejnovější techniku při práci představí mistři ve svém oboru, např. pokrývači, skláři, zlatníci a další.

Po celou dobu konání oslav bude probíhat hudební produkce.

Zábava pro děti

Spousta her a zábavy je připravena také pro rodiny s dětmi. Hlavní roli v nich hraje historie. Historické město si prohlédnou při jízdě původní historickou tramvají taženou koňmi, která pojede z náměstí Marienplatz přes Dienerstrasse, Hofgraben a Alten Hof.

V muzeu hraček na radnici na Marienplatz se mohou podívat na oblíbené hračky tatínků a maminek.

Pro milovníky detektivek je připravený historický detektivní případ ve dvoře radnice a výstava fotografií zachycující muzea a zámky v Bavorsku.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.