Sezóna tu začíná 18. dubna, park nabízí na 80 atrakcí. Na Dynamite dráze lze jet rychlostí až 100 kilometrů za hodinu.

Výška je až 40 metrů. Střídají se tu loopingy, vývrtky, nakrátko zažijete i stav beztíže. Vnější sedačky jsou umístěné mimo úroveň kolejí, a cestující visí jakoby přímo ve vzduchu. Park zatím nabízel pět horských drah.

Vyřádí se tu všichni

Tahákem parku je dřevěná horská dráha El Toro. Svezou se na ní děti již od 6 let. Mladší mohou vyzkoušet vodní dráhu Plohseidon, ta je vhodná pro děti od 4 let. Stejně tak, jako rodinná horská dráha Drachenwirbel, která projíždí fantazijním prostředím ve stylu asijských draků a jako další dráha Wildwasserbahn projíždějící divokou vodou. A ti nejmenší se mohou svézt na dětské housenkové dráze zvané Raupe bez věkového omezení.

Ročně park navštíví přes čtvrt milionu zábavychtivých hostů. Velkou měrou jde o rodiny s dětmi.

Od pravěku po kovboje

„Ve vesničce Plohnidorf se vám jistě zalíbí na pohádkově kouzelném náměstí s pěknými detailně propracovanými hrázděnými domky. Ve westernovém městečku čeká kovbojská atmosféra v saloonech či dolech na stříbro. Zájemci o prehistorii se mohou na voru vydat do světa dinosaurů. Rodinný koncept parku je všudypřítomný. Zábavu zde naleznou jak předškolní děti, tak i jejich prarodiče,” informovala Susanne Arens z Infocentra v Drážďanech. 

Areál je rozmístěn podle říčky Plohnbach. Najdete tu i prastaré stromy, svěží louky i stezky vedoucí do volné přírody.

„Jsou zde i klidové zóny, kde si děti mohou hladit ochočené kozy či pozorovat krotkou jelení zvěř. Park je tak vhodným prostředím, kde můžete strávit nejen celý den, ale i víkend nebo dovolenou. Zábavní park má k dispozici řadu netradičních ubytovacích možností. Například Heuhotel, kde se spí na seně nebo ubytování v pohádkových pokojích,” dodala Susanne Arens. 

PŘÍJEZD AUTEM: po dálnici A72 sjezd č. 10 (Zwickau-West): směr Lengenfeld/Rodewisch, na první světelné křižovatce (před průmyslovou zónou) doleva směr | po dálnici A72 sjezd č. 9 (Reichenbach): Po silnici B94 směrem Lengenfeld/Rodewisch, v Lengenfeldu na první světelné křižovatce doleva, na další světelné křižovatce rovně směrem Plohn | zábavní park má přes 2 500 bezplatných parkovacích míst pro auta a autobusy.

VSTUPNÉ NA CELÝ DEN dospělí 29,50 €| zlevněné 26 € | odkaz na ceník: www.freizeitpark-plohn.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.