Dvaadvacet let vyrůstá každé Vánoce na prostranství Volksfestplatz podél ulice PieschenerAllee nádherné stanové město. Tři obří stany Drážďanského vánočního cirkusu se rozkládají na ploše 20 000 metrů čtverečních. Jsou příjemně vytápěné a vzájemně propojené tunely.

Labužnický stan

První stan má průměr 20 metrů a nachází se v něm sbírka historických vozidel ředitele cirkusu Maria Müller-Milana.

Druhý stan ukrývá velký vánoční strom a tzv. Labužnickou manéž (Genussmanege). V této manéži návštěvníci najdou klasické cirkusové pochoutky a nápoje, zpravidla od regionálních saských výrobců. Dvě hodiny před zahájením představení si můžete ve stanu vychutnat svařené víno, pivo, nealkoholické nápoje nebo sladké a slané lahůdky.

Obří manéž

Zcela nový je stan Grande Chapiteau s průměrem 50 metrů. Je vybaven novými pohodlnými sedadly. Podle kategorií jsou tu ergonomické sedačky i čalouněná křesla. Z každého místa je perfektní výhled na manéž.

Brilantní show lidí i zvířat

Na diváky čeká více než 20 artistů a cvičitelů zvířat, 31 zvířat, 12 rozdílných vystoupení, ale také Big Band s 15 hudebníky – takový je 22. drážďanský vánoční cirkus a jeho světová show.

Na programu jsou i výstupy oceněné zlatem a stříbrem na mezinárodním cirkusovém festivalu v Monte Carlu. Všechna artistická vystoupení spojují veselí klauni a čtyřčlenný balet. Oblíbení klauni Steve a Jones umí publikum rozesmát i okouzlit svým italským šarmem.

Romantiku do manéže vnese duo Sky Angels, tedy Kristin Naidenova a Rustem Osmanov. Bez sítě a jištění dokážou nevídané. Wolfgang Lauenburger přijde se svou štěkající smečkou, která si ze všeho nejraději hraje. 

Dalším vrcholem sezóny jsou Messoudi Brothers, kteří si připravili dva nezapomenutelné výstupy. Za prvé svým úžasně rychlým žonglováním, ale i prezentací své síly.

Do Drážďan zavítá i Erwin Frankello se svými dvěma kalifornskými lachtany a jejich společnou Itchy & Scratchy Show.

Po pěti letech přivádí opět do Drážďan i své dvě sloní dámy Sandru a Cittu, které prokáží své pohybové nadání i matematické znalosti v hravé symfonii mezi člověkem a zvířetem. Umělecký skok na trampolíně v kombinaci s komickými výstupy přináší Costin Bellu. A samozřejmě je 13 koní cvičitele Marlona Zinneckera.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.