Němci ji již také dávno vzali za svou, líbeznou Libušku Šafránkovou v roli Popelky milují velcí i malí, to samé platí o princi Pavlu Trávníčkovi, o čeledínovi Vinckovi (v podání Vladimíra Menšíka) nebo o domácích představitelích princových rodičů.

Ale i záporné postavy tu mají příznivce, Helena Růžičková je excelentní. Ale to všichni víme, proto se na česko-německou koprodukci tak rádi díváme.

Sedmkrát o Popelce

Na Moritzburgu se natáčelo v roce 1973. Letošní výstava Tři oříšky pro Popelku má premiéru 18. listopadu, skončí 25. února 2018. 

Pro mnoho velkých i malých princezen a pohádkových princů je návštěva vánočním a zimním rituálem. Výstava o Popelce se tu totiž letos koná už po sedmé. Letošní novinkou je nově koncipovaná závěrečná komnata, která je věnována romantické lásce. Novinkou na barokním zámku znovu otevřený Kamenný sál (Steinsaal) se sbírkou loveckých trofejí.

V zámku se dozvíte o natáčení filmu, můžete obdivovat původní kostýmy nebo si vyzkoušet plesové šaty ze všech pohádek nejznámější bálové taneční scény.

Přijede princ Trávníček

V pátek 26. ledna 2018 mohou nejen princezny na zámku Moritzburg pohádkového prince spatřit naživo. Pavel Trávníček navštíví moritzburský zámek, nabídne možnost krátkého rozhovoru, společné fotky či získání jedinečného autogramu.

A všichni, kdo chtějí opět propadnout kouzlu filmové pohádky, mohou společně s dalšími fanoušky zhlédnout film na autentickém místě v zámeckém kině. Film bude promítán také v originálním českém znění 25. listopadu 2017, 2. prosince 2017, 13. ledna 2018 a 3. února 2018 vždy v 15 hodin.

Jelen šestašedesáterák!

Pro saskou panovnickou dynastii byl Moritzburg již v 16. století oblíbeným místem výstředních lovů. Na zámku Moritzburg nachází jedna z nejvýznamnějších sbírek loveckých trofejí na světě.

V Kamenném sále (Steinsaal) se kromě legendárního šestašedesáteráka uvidíte mezi řadou trofejí také paroží vymřelého obřího jelena a řada loveckých trofejí z doby Augusta Silného.

Časové vstupenky jsou už v předprodeji

Online předprodej časových vstupenek už začal. Online předprodej na www.popelka-moritzburg.cz. Kromě toho je možné využít předprodej přímo v návštěvnickém centru zámku Moritzburg nebo na dalších předprodejních místech.

Časové vstupenky mají oproti normálním vstupenkám výhodu, že zaručují vstup do rezervovaného časového okna a odpadá dlouhé čekání před zámeckou pokladnou.

KDY: 18.11.2017–25.02.2018 | úterý–neděle 10–17 h (vstup do zámku jen do 16 h) | pondělí zavřeno (v pondělí 25. 12. 2017 a 1. 1. 2018 je otevřeno, protože je svátek) | 24. a 31. 12. zavřeno | 6. 11.–17. 11. 2017 je zámek zavřený kvůli úpravě expozice.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.