Je to až k nevíře, že český film debutujícího režiséra Slávka Horáka sbírá jednu cenu za druhou. Společně s hlavní představitelkou herečkou Alenou Mihulovou objíždějí tuzemské i zahraniční festivaly a domů vozí jedno ocenění za druhým.

Snímek Domácí péče se lehkou, zábavnou formou zaobírá těmi nejzákladnějšími životními otázkami, když zákeřná nemoc citelně ubírá dny, které byly na původním účtu žití. Přesto vtipné pojetí vyznívá laskavě a nepostrádá upřímné vyprávění o tom, jak si poradit s koncem svého života.

Cena udělená na italském filmovém festivalu je šestá v pořadí pro Alenu Mihulovou. Předcházely ji: Křišťálový globus z Karlových Varů, Cena české filmové kritiky, Český lev, Cena akademie NASK a Cena pro nejlepší herečku roku na festivalu v Palm Springs. Film si právem vysloužil i nominaci za Českou republiku na Oscara, dále Zvláštní uznání z festivalu ve francouzském Arrasu, Ceně mladého publika ve španělském Valladolidu, Ceně kinodistributorů v německém Mannheimu a dalším oceněním.

Domácí péče svou pouť ale rozhodně ještě nekončí, v dubnu by se kromě festivalu Titanic International Film Festivalu v maďarské Budapešti měla vydat také do Spojených států a Kanady v rámci festivalu Czech That Film. Nicméně Slávek Horák už v mezičase začal pracovat na novém scénáři a diváci u nás i ve světě se tak snad dočkají dalšího kvalitního snímku.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.