Fulín si z Monzy odvezl celkem 21 bodů, Matějovský v obou závodech atakoval umístění v TOP 5.

V prvním závodě si Petr Fulín dojel pro body za druhé místo, když v souboji s klimatickými podmínkami a hustým provozem na trati nestačil pouze na Petera Rikliho s Hondou. Michal Matějovský byl v cíli desátého kola klasifikován na 7. místě sedmém.

Pro druhý závod si na roštu prohodila pořadí osmička nejrychlejších jezdců z prvního závodu. To znamenalo, že Fulín startoval ze čtvrté pozice a Michal Matějovský z místa šestnáctého. Oběma se podařilo výborně odstartovat a na mokru si udržet své startovní pozice. Michal Matějovský se ve druhém kole dostal do hodin, pak již však až do konce závodu postupně zrychloval a cílem projel na výborném 6. místě.

Krizový moment si při nájezdu do třetího kola vybral i Petr Fulín a to když jej při nájezdu do Prima Variante trefil Jordi Oriola, který se po smyku a následném střetu s bariérou neřízeně vracel zpět na dráhu. Naštěstí to odnesl jen zadní nárazník Fulínova BMW a ten se pak již mohl jen soustředit na předjetí před ním jedoucího Christiana Fischera. To se také o kolo později podařilo a získanou první pozici Fulín uhájil až do odmávnutí šachovnicového praporu.

Fulín se tak s 21 body stal celkovým vítězem úvodního závodního víkendu, což zároveň znamená také průběžné vedení v hodnocení šampionátu. Jako bonus navíc si pak odváží autorství nejrychlejších závodních kol v obou závodech. V prvním to byl čas 2:25,028 a ve druhém 2:25,020.

Petr Fulín:
1. závod - 2. místo
2. závod - 1. místo

„Rád bych poděkoval všem členům našeho týmu. Všechno po celý víkend šlapalo a jediným problémem tak byla pouze nepřízeň počasí. Na všem špatném je však třeba hledat i něco dobrého a to je v tomto případě především to, že se nám podařilo porazit mnohem zkušenější týmy a přitom nasbírat i tolik potřebná mokrá data.“

Michal Matějovský:
1. závod - 7. místo
2. závod - 6. místo 

„Na začátku jsem jel trochu nejistě, protože dnes se oproti předchozím dnům dost změnili podmínky.  První závod byl pocitově o něco horší, ve druhém už jsem zrychloval a myslím si, že kdyby byl závod o jedno dvě kola delší, mohl jsem se posunout trochu výše i ve výsledkové listině. Děkuji celému týmu a těším se na další závody a testování.“

Josef Křenek, šéf týmu:

„Myslím, že po úvodním víkendu můžeme být jedině spokojeni. Podařilo se nám předvést výborný výsledek a skvěle tak vstoupit do letošní sezóny. Rád bych pochválil oba naše piloty za předvedený výkon a stejně tak i všechny členy našeho týmu.“

Druhé kolo Evropského poháru cestovních vozů se uskuteční o víkendu 28. a 29. dubna na Slovakia Ringu nedaleko Bratislavy.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.