Jihotyrolské statky mají velice dlouhou historii už jen proto, že tenhle kout Evropy nebyl po staletí nijak významně postižen válkami ani živelnými katastrofami. Navíc geografické podmínky tu nikdy nebyly nakloněny výstavbě velkých měst a tak typická jihotyrolská kultura a život pramení právě z malých vesnic a selských statků.

Organizace Roter Hahn vznikla v roce 1999 s filozofií, nabídnout hostům autentickou atmosféru skutečné agroturistiky, nikoliv jen ubytování selského typu. Postupem času se rozrostla na prakticky na jednu z největších podobných organizací v Evropě. V současnosti sdružuje přes 1600 statků, nabízejících kvalitní ubytování s vůní tradic a chutí skutečného života v Jižním Tyrolsku.

Plasty a potraviny ze supermarketu k dovolené nepatří

Základní podmínkou pro členy Roter Hahnu je, že statek musí být pravý a živý. To znamená, že statek se musí živit především vlastním provozem a ubytování může být jen jeho vedlejším příjmem.

„Nechceme podporovat žádné penziony nebo hotely, které se jen jako statky tváří navenek,“ říká Monika Zipperle z Roter Hahnu, „proto jsme dali omezení, že statek nesmí nabízet více jak 6 pokojů nebo 4 apartmány.“

Právě takovou kapacitu stačí totiž obsluhovat klasická selská rodina sama. Na statku musí být podáván minimálně jeden vlastní produkt a i ostatní by měly pocházet z místních zdrojů. Tím je zaručena nejen kvalita ale i to, že host zažije místní atmosféru skutečně všemi smysly. Obranou proti nevkusu a zachování stylu je podmínka, že nesmí být používán plastový nábytek.

Bauernhof, Hofschank a Buschenschank

Roter Hahn dělí své členy do tří skupin uvedených skupin. Bauernhof je klasický statek s ubytováním. Ale nejen ubytování je to, co hosté hledají. Samozřejmě i gastronomická kultura je nedílnou součástí celkové kultury. A turisté si rádi zajdou na skleničku vína a na dobré jídlo. A právě to nabízejí hofschanky a buschenschanky.

Ano, hned se každému vybaví staročeské slovo „šenk“ a opravdu jste na správné stopě. Obojí jsou autentické selské statky, které nabízejí hostům občerstvení a typickou lidovou kuchyni.

Buschenschank je typickým statkem ve vinařské oblasti s vlastní produkcí vína. To také nabízí a k němu pochopitelně i místní kulinářské speciality. Hofschank není producentem vína ale na druhou stranu musí produkovat maso z vlastních zvířat. Tady se často setkáte třeba s vlastním jihotyrolským speckem a opět s celou řadou jídel podle tradičních receptů.

Pravidelná kontrola a kytičky

„Roter Hahn pravidelně kontroluje všechny své členy, zda splňují naše požadavky a podle toho jsou také hodnoceni,“ upozorňuje Monika Zipperle.

Členové jsou zařazeni do tříd s jednou až čtyřmi kytičkami (pro ty skutečně nejlepší se chystá od roku 2014 nová třída 5 kytiček). Ale můžete být klidní, i v zařízeních nejnižší kategorie najde host komfort, čistotu a skvělé služby. Takže teď jen na webu vyhledat podle požadavků to pravé a vyrazit na dovolenou kdykoliv v roce.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.