Plzeňský kraj je tak třetím krajem v pořadí, který se po krajích Jihomoravském a Zlínském ve Vatikánu prezentoval.  

Plzeňský primátor Martin Baxa spolu s náměstkyní primátora Evou Herinkovou v doprovodu plzeňského biskupa Mons. Františka Radkovského se zúčastnili v tomto roce již 43. audience především v návaznosti na kandidaturu města Plzně na Evropské hlavní město kultury pro rok 2015.

Cesta plzeňské delegace se obešla bez vážnějších komplikací, pouze cestu do hotelu zkomplikovaly v Římě probíhající protivládní demonstrace. „Už jsme v Římě, velký rozdíl proti Česku – je tu teplo, určitě minimálně 10 stupňů, žádný sníh a slunečno. Jen jsme se nemohli dostat do hotelu, protože v centru Říma doznívaly dramatické demonstrace proti premiéru Berlusconimu , těžkooděnci, obrněná policejní auta, vodní děla a slzný plyn...“ uvedl na svém facebookovém profilu plzeňský primátor ve středu 15. prosince krátce po půlnoci.  

Audience byla uvedena slovy apoštola Pavla z Listu Kolosanům a následně mohli věřící a přítomní hosté sledovat katechezi, kterou papež Benedikt XVI. věnoval životu italské řeholnice Veroniky Juliani z Mercatella.

Vedle daru v podobě do němčiny přeložené knihy Eduarda Petišky Čtení o svaté Ludmile, Václavovi a Vojtěchovi zazpíval svatému otci domažlický pěvecký sbor Čerchovan moteto Svatý Václave zhudebněné Maxmilianem Biedermannem.

"Vše dobře dopadlo, byl to pro mě životní zážitek," vyjádřil se plzeňský primátor k audienci.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.