Dovolené na lodích jsou stále oblíbenější, cestujících jsou každoročně miliony. Plovoucí hotel staví v několik přístavech, takže spojíte lenošení na lodi s atraktivní návštěvou měst jako je Řím, Istanbul, Jalta a další.

Můžete si ale vyjet i na sever Skandinávie, nebo do Indického oceánu, Karibiku. Případně kolem světa za 100 dnů. To musíte mít ale na kontě pořádný balík. Plaveb společnost nabízí na 250.  

Costa Mediterranea patří mezi střední třídu. Na loď jsme vstoupili v Savoně, přístavním městě poblíž Janova. Costa Mediterranea jakoby zabírala celý přístav, ostatní plavidla se v jejím stínu krčila u rejdy. Se svými 9 palubami a kajutami pro 2680 cestujících není ale plavidlem největším, patří do střední třídy.

Cestující, které přivážely do přístavu od rána autobusy, postupně podle pořadových skupin zmizeli v útrobách plavidla, aby se za chvíli objevili na palubách a pozorovali odjezd z přístavu. Plavby jsou vyprodány, přibývá stále více klientů z Česka a Slovenska. Ti jezdí především po Středozemním moři nebo kolem Dubaje.

To je jeden z posledních hitů hlavně pro mladé a rodiny s dětmi. Přes noc na lodi, přes den na pevnině. Výhodou je, že se jedná o kombinaci pobytového a poznávacího zájezdu. Přes noc, pokud si neužíváte v některé z restaurací, kin, golfového simulátoru, diskoték nebo divadla či kasina, se přesunete o stovky kilometrů, probudíte se v dalším přístavu. 

Během plavby se nabízí italská kuchyně, lehká a perfektně připravená. Když loď kotví v jiné zemi, máte večer servírován pokrm dané lokality. Pro příklad: týdenní plavba po řeckých ostrovech a Turecku vyjde asi na 31 000 korun na osobu, Francie – Horní Normandie, Le Havre asi 46 000, plavby Karibikem od 17 000, Petrohrad a Pobaltí asi 25 000 korun, plná penze, značnou část prostředků je cena za vlastní doprava do místa určení a zpět.

Více např. na www.Sdovolena.cz/

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.