Oblast se na jednom ze svých okrajů dotýká moře u Palmové riviéry, na opačném konci se se zdvíhají vrcholky vysokých hor.

Je to kraj, kde se pěstuje víno a olivy, jablka i pomeranče, a samozřejmě je zde proslulá italská šunka pod názvem Prosciutto. Italská kuchyně je neopakovatelná a krajina i městečka v této oblasti nám Středoevropanům připadají jako z historického filmu.

Příkladem může být město Montedinove, jež se nalézá na vysokém vyvýšeném ostrohu a majestátně zhlíží na krajinu pod sebou.

Montedinove se nalézá ve výšce 561 m. n. m. a počet obyvatel je kolem pěti set. Silnice se vine po vrcholku kopce a tak příjezd je velice zajímavý - od moře, konkrétně ze San Benedetta del Tronta, je to sem kolem 50 kilometrů, což lze zvládnout za hodinu klidné jízdy.

A již jsme před vstupem do města. Na náměstí jsou dva kostely - Santa Marie dé Cellis a San Lorenzo. Naproti radnice elegantní radniční věž s velkými hodinami. Nádherné výhledy máme na jedné straně města - od kostela vidíme až na moře, na druhé straně města je nádherný pohled na vrcholky hor pohoří Monti Sibillini.

Historie toho místa nahlíží až do 6. století našeho letopočtu, avšak první písemné zmínky jsou z roku 1039. Historie dýchá z každého kamene na dlažbě, takřka okamžitě jsme uneseni tímto místem, kde se jakoby zastavil čas. V úzkých křivolakých uličkách máte pocit, že zde sotva projdou dva lidé -  jsou využívány pro provoz aut a tak se zde historie snoubí se současností.

Procházeli jsme se i po okolí a nemohli se ubránit dojmu, že jsme v jiné době, že trvá 15. století a každou chvilku se objeví středověký rytíř či honosná paní. A jelikož se pomalu blížil podvečer, byli jsme svědky pomalého západu slunce a město dostávalo úplně jinou atmosféru. Zapadající sluníčko za horský masiv a do šera oblékající se krajina umocnila naše pocity. Při letní dovolené v oblasti Palmové riviéry se o tom ostatně můžete přesvědčit i vy.

Další fotografie a video

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.