Turnaj v billiard hokeji se v Belgii konal po dlouhých čtyřech letech, kdy se zde při příležitosti setkání partnerských měst konal turnaj Coupe du Jumelage 2008. Od té doby si mnoho belgických žáků zahrálo turnaje ve Žďáře nad Sázavou. Na Tálském mlýně je pro tyto žáky pořádalo Regionální sdružení mládeže pro stolní hokej a stolní kopanou Vysočina.

Na oplátku tak v tomto roce vyrazili zástupce Žďáru nad Sázavou a prezident WTHA uspořádat turnaje ve šprtci do Flobecqu. První Flobecq Cup se konal na základní škole Ecole fondamentale de la Communaute Francaise. Celkem se jej zúčastnilo 27 dětí z pátých tříd školy. Turnajovým pavoukem se do finále protáhli Nathan Barviau a Anais Claeys. Barviau nakonec nad svojí soupeřkou zvítězil. Třetí se umístil Jimmy Jorion.

Druhý turnaj se konal také ve čtvrtek 6. září. Tentokrát však byla hostitelkou základní škola Ecole Notre-Dame de Flobecq. Na této základní škole se účastníci setkali opět v hojném počtu, tentokrát 28 účastníků. V prostředí školní tělocvičny se nejdříve seznámili s pravidly a poté se zapojili do druhého Flobecq Cupu. Tentokrát padalo méně branek, takže pozdější medailisté měli jednodušší cestu k úspěchu. Na třetím místě se umístil Leo Cretois, druhá skončila Emma Monnier a vítězem se stal Jonathan Devos.

Podrobné výsledky naleznete na internetových stránkách http://www.billiard-hockey.com/

Pokud vás šprtec zaujal, nemusíte však cestovat až do Belgie. Můžete se zúčastnit některého z turnajů v České republice, které pořádá Unie hráčů stolního hokeje ve spolupráci s jednotlivými kluby.

Případně se lze zúčastnit některých místních akcí, které jsou určeny především pro začátečníky a pro zájemce o seznámení se se stolním hokejem. Akce na Vysočině naleznete na http://vysocina.billiardhockey.cz/

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.