Celkem se turnaje družstev zúčastnilo 17 týmů z téměř celé České republiky. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin (A, B, C, D) a z každé z nich postoupil do finále ten nejlepší tým. Finálovou pětku pak doplnil nejlepší tým z těch, které se umístili na místě druhém.

První hrací den byly odehrány zápasy v základních skupinách. Tým BHL ZEKATEL Žďár nad Sázavou se utkal s týmy BHC 4. ZŠ Most, který hladce porazil 8:0, s nejsilnějším soupeřem Doudeen Teamem Senior, který se podařilo přehrát hlavně díky skvělé první směně utkání, kterou Žďár vyhrál 3:0 a celkově zápas 5:2.

V závěrečném utkání čekal tým z Vysočiny finalista druholigového poháru 2011 - tým Lišáci Most. Lišáci Most jsou silným týmem plným mladých hráčů. Utkání se sice vyvíjelo příznivě opět pro Žďár, ale nakonec skončilo remízou 3:3. To však na postup do nedělního finále stačilo.

Spolu s týmem BHL ZEKATEL Žďár nad Sázavou se do finále probojovaly také týmy Doudeen Team Junior, Orel Boskovice, WIP Reklama Dobrá Voda, BHC Dragons Brno. Hráči žďárského týmu sehráli s téměř všemi svými soupeři velmi vyrovnané partie. O jejich výsledku rozhodovala koncovka, v které byli ovšem lepší soupeři.

Tým Žďáru nad Sázavou tak po výsledcích 2:5 s Doudeen Teamem Junior (po druhé směně 2:2), 1:4 s WIP Reklama Dobrá Voda (po druhé směně 1:1), 2:6 s BHC Dragons Brno (po druhé směně 1:2) a po úvodní prohře s týmem Orel Boskovice 1:6 obsadil ve finále páté místo.

Cíl dostat se do finále tým ze Žďáru nad Sázavou splnil a navázal tak na loňskou finálovou účast mezi nejlepšími týmy Českomoravského poháru družstev. Na konec trochu statistik týmu BHL ZEKATEL Žďár nad Sázavou: během víkendu hráči týmu odehráli celkem 63 zápasů. Z toho jich 22 vyhráli, 15 remizovali a 26 prohráli. Nejlepšími hráči týmu byli Robin Homolka a Vojtěch Ludvík.

Konečné pořadí finále

1. Doudeen Team junior
2. Orel Boskovice
3. WIP Reklama Dobrá Voda
4. BHC Dragons Brno
5. BHL ZEKATEL Žďár nad Sázavou

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.