V neděli 30. října se na ZŠ Švermova ve Žďáru nad Sázavou uskutečnil turnaj ZEKATEL CUP 2011 ve šprtci. V tomto roce se jednalo o předposlední turnaj sezony.

Ačkoliv se jednalo o turnaj kategorie ČP 12, stal se tento turnaj pro mnohé hráče klíčovým, a to i díky změně struktury soutěží Českého poháru ve šprtci. Každému hráči se započítávají tři nejlepší výsledky z turnajů kategorie ČP 36 a dva nejlepší výsledky z turnajů nižších kategorií. Motivací je tak snaha o změnu v pořadí Českého poháru 2011, některým hráčům jde i o postup na Mistrovství ČR 2011 v Boskovicích.

Turnaj byl velmi zajímavě i kvalitně obsazen. Přicestovali hráči ze všech koutů republiky. Tradiční účastníci z Brna a Boskovic, hráči Uherčic, Chrudimi, Mostu, Peček. Dorazili však i hráči z míst vzdálenějších - Frýdku-Místku, Meziboří a Mostu. Nejvíce se dařilo Tomáši Fleišmanovi (BHC AB Stain Most), který je zvyklý z juniorských kategorií na umístění na čelních příčkách Českého poháru (letos průběžně čtvrtý v kategorii muži).

Ve finálovém souboji se potkal s aktuálně druhým hráčem pořadí Českého poháru, Jakubem Davidem (Orel Boskovice), kterého porazil 1:0 až ve druhém prodloužení. O třetí místo se utkali boskovický Bohumil Feruga a mostecký Ondřej Müller II. Ze souboje vítězně vzešel Feruga. Müller si však odnesl cenu pro nejlepšího staršího žáka.

Nejlepší ženou se stala Veronika Grabinská (Frýdek-Místek), která tak stáhla náskok Velebové v čele Českého poháru na rozdíl pouhého jednoho bodu. Nejlepším mladším žákem byl František Macháček jr. (BHL ZEKATEL Žďár nad Sázavou)

Nejbližší akce:
- O víkendu 12. - 13. listopadu se v Mostě uskuteční Českomoravský pohár družstev, kterého se budou účastnit týmy 1., 2. i třetí ligy družstev.
- V neděli 13. listopadu se uskuteční závěrečný turnaj Českého poháru ČP 12 který se bude hrát současně s finále ČMP v Mostě.
- Sobota 19. listopadu je určena pro Finále druholigového poháru
- Víkend 25. až 27. listopadu patří závěrečnému turnaji sezony. V Boskovicích proběhne 32. Mistrovství České republiky.

Více na stránkách Unie hráčů stolního hokeje nebo na http://vysocina.billiardhockey.cz/

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.