Třetí liga družstev billiard hokeje se hraje ve Žďáru nad Sázavou již šestou sezonu. Ta letošní byla zároveň nejpočetnější, co se přihlášených týmů týká. O Králův pohár pro nejlepší tým 3. ligy družstev - skupina Žďár nad Sázavou totiž soutěžilo osm týmů.

Nejvíce se dařilo týmu složenému z převážně druholigových hráčů - Nike team. Ten kraloval prakticky ve všech kolech, kterých se zúčastnil. Na paty mu však brzy začal šlapat tým BAHL Žďár nad Sázavou, který se zformoval až v průběhu sezony.

Nejvíce sehraných utkání mají na svém kontě týmy ZŠ Švermova Žďár nad Sázavou, který se umístil na místě druhém. Naopak tým BHL ČERNÝ Žďár nad Sázavou, který shodně odehrál 15 utkání, dostatek bodů nenasbíral.

Na čtvrté postupové příčce se umístil rodinný tým BHL Žďár nad Sázavou, v jehož dresu soutěžili otec a synové Vokounovi. Místo páté nakonec uhájil tým Pralesní ligy Škrdlovice, tradičního účastníka soutěže.

RETRO Žďár nad Sázavou a THC KOMP zůstaly pro tento rok bez možnosti postupu do závěrečného finále, ve kterém se pět nejlepších týmů po základní části utká už 17. listopadu o Králův pohár.

Více na stránkách http://vysocina.billiardhockey.cz/

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.