Týmy se utkají o další body v místní soutěži před blížícím se finálovým turnajem nejlepších pěti týmů. V tomto roce prozatím drží Černého Petra znamenajícího nepostup tým Polničky. Do soutěže se však stále může přihlásit i nový tým. Pravidla soutěže totiž umožňují účast v soutěži i v jejím průběhu každému družstvu, které nově vznikne.

Takový tým se skládá z 3 až 5 hráčů, kteří se utkávají ve třech směnách postupně s třemi hráči soupeřova týmu. Za vítězství získá hráč bod, za remízu bod nezíská ani neztratí. Maximálně tedy může jeden tým v utkání zvítězit 9:0. Finálové klání se uskuteční 17. listopadu.

Zároveň se soutěží družstev se bude konat místní liga BHL, která je určena pro přihlášené hráče. Pro širokou veřejnost však bude připraveno volné hraní v rámci soutěží BAHL a Calder Cup. Jedná se o dvě soutěže, které se vzájemně doplňují.

Hráči se mohou zapojit kdykoliv, nemusí hradit žádné startovné, pokud mimořádně pro danou akci není vypsáno. Nejlepších 8 hráčů v pořadí těchto soutěží pak postoupí do závěrečného play-off, jehož vítěz získává putovní pohár a pamětní medaili.

Proto pokud si chcete šprtec třeba jen vyzkoušet, můžete se zúčastnit například již toto úterý 28. září od 15 hodin v ZŠ Švermova na chodbě nad bazénem.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.