Historicky poprvé se ve Žďáře nad Sázavou uskutečnil turnaj tohoto významu a velikosti. Domácí hráči pořádajících týmů BHL ZEKATEL Žďár nad Sázavou a BHL A. Počtová-papírnictví se zhostili pořadatelství s nadšením a připravili pro všechny ve spolupráci s partnery příjemné prostředí a mnoho hodnotných cen.

Pro vítěze jednotlivých kategorií věnoval podepsané puky kapitán mistrů světa 2010 v ledním hokeji Tomáš Rolinek. Rolinek v roce 1994 vyhrál historicky první ročník místní ligy stolního hokeje ve Žďáře nad Sázavou.

Z domácích hráčů si nejlépe vedl Tomáš Vítámvás, který skončil na 24. místě. Příliš se nedařilo v této sezoně suveréní Petře Zajíčkové, která prozatím s přehledem vede kategorii žen. Tentokrát žádný z hráčů Žďáru nedosáhl na vítězství ve své kategorii, takže všechny připravené poháry odcestovaly v rukou nejlepšího žáka Ondřeje Taldíka do Mostu.

Taktéž do Mostu putoval pohár pro nejlepšího mladšího žáka, kterým se stal Ondřej Reisig. V ženách se nejlépe dařilo celkově dvacáté Miladě Foltýnové z Prague NHL. Na místě třetím se umístil nejlepší junior Martin Vrána z Brněnského týmu Doudeen Team. Stříbrnou příčku obsadil zástupce Dragons Brno Jiří Nakládal a vítězem se stal zástupce nejlepšího současného týmu 1. ligy – WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic - Miloslav Mach.

Další díl kvalifikace na letošní Mistrovství ČR se uskuteční v rámci Czech Open již 16. října v Mostě. Most bude pořadatelem této významné mezinárodní akce již potřetí. Představit by se zde mělo kolem sto padesáti hráčů a hráčů ze všech koutů republiky i ze zahraničí. V průběhu léta potvrdili svou účast Poláci, Slováci a Švédi. Složitou vízovou proceduru aktuálně podstupuje reprezentace Pákistánu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.