Čtvrté kolo 3. ligy družstev skupiny Žďár nad Sázavou se tentokrát muselo obejít bez lídra tabulky i dalších dvou týmů z první pětky. Ostatní týmy se chopily svých šancí a tak se v místní soutěži, kterou hrají především děti a začátečníci pod vedením zkušených kapitánů měnilo pořadí.

O pozici zaručující postup do play-off přišly týmy THC KOMP a BHL ČERNÝ. Na jejich místa postoupila ZŠ Švermova a RETRO Žďár. Pořadí se však měnilo také na medailových pozicích. Z druhé příčky byl sesazen tým Pralesní ligy Škrdlovice, před který se dostal BAHL team.

Pátého kola 4. června se mohou zúčastnit nejen hráči přihlášených týmů, ale i noví zájemci z řad jednotlivců nebo i celé týmy.

V pátek 29. dubna se na 3. ZŠ ve Žďáru nad Sázavou uzavře základní část již 8. ročníku Billiard hockey league. Tradiční soutěž, napodobující NHL v ledním hokeji, pozná po 32. kole soutěže první držitele putovních pohárů za uplynulý ročník. Již jistým vítězem President´s Trophy se podruhé v historii ligy stal s předstihem Boston Bruins pod vedením kouče Jakuba Martinčiče. O ostatní trofeje však ještě budou svedeny závěrečné souboje.

Prvního května tak mohou odstartovat utkání 1. kola play-off o Stanley Cup. V půli června se potom dozvíme, zda trofej obhájí Boston Bruins či jej získá jiný tým a zapíše se tak do šprtcové historie ve Žďáru nad Sázavou.

Zároveň s BHL končí také základní část nižší soutěže pro děti, začáteníky a příležitostné hráče - BAHL. I tuto soutěž čeká play-off. Obhájce Chicago Wolwes pod vedením Zdeňka Peňáze se jej ale nezúčastní, bude totiž soutěžit o Stanley Cup v BHL.

V celorepublikových soutěžích šprtce se bude v neděli konat 2. liga družstev. Té se zúčastní momentálně druzí BHL A.Počtová Žďár n.Sáz..

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.