Tak jako již několikrát v minulých letech uspořádali také letos hráči billiard hokeje ze Žďáru nad Sázavou turnaj ve šprtci pro hosty z Belgie. V roce 2010 to bylo při příležitosti partnerských dnů města Žďáru nad Sázavou – Jumelage 2010.

V tomto roce zavítali do České republiky žáci základní školy z Belgie na poznávací zájezd. Výprava belgických dětí a učitelů se ubytovala v hotelu Tálský mlýn, který spravuje příspěvková organizace města SPORTIS Žďár nad Sázavou.

Šestatřicet dětí z Belgie a šest dětí ze Žďáru nad Sázavou se zde společně setkalo při soutěžních kláních v rámci mezinárodního turnaje WTHA tour 2011, kategorie Challenger, pod názvem Le tournoi des èléves Belges 2011.

Po dvou a půl hodinách a celkem 91 utkáních byl znám vítěz Challengeru, kterým se stala slečna Lory Trimpont, následoval Leo Vondewile. Na třetím místě se umístil František Macháček jr. ze Žďáru nad Sázavou.

Celkový přehled výsledků naleznete na http://vysocina.billiardhockey.cz/ nebo na mezinárodních stránkách WTHA http://www.billiardhockey.com/.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.