Školní družstvo ZŠ Švermova ze Žďáru nad Sázavou si na začátku března vybojovalo v moravském semifinále vybojovalo postup do finále konaného uplynulou sobotu 26. března v Praze.

Tým, který patřil svojí sestavou k nejmladším (Homolka 8. tř., Macháček 4. tř., Krejčí 2. tř.) se rozhodně neztratil. Hned v úvodu porazil dokonce jednoho z favoritů na medailové pozice ZŠ Zábřeh. Ztratil však body s Kohoutovicemi či týmem Peček.

Na konci turnaje mohl tento tým slavit výborný výsledek, když lepšími byly pouze na prvním místě 8. ZŠ Most a druzí Orli Bohunice. Bronzové medaile a nádherný pohár jsou tak pro tým krásnou odměnou za jeho úsilí.

Hned v neděli 27. března pokračovala žákovská klání v Praze turnajem TOP 16 - finálovým turnajem Žákovské tour 2010. Do tohoto finále se mohou nominovat pouze hráči, kteří v daném ročníku soutěže nedosáhnou 15 let.

Žďár nad Sázavou reprezentovali Robin Homolka (BHL ZEKATEL) a Michal Martinčič (BHL A. Počtová). Oba dva s přehledem zvítězili v základních skupinách, když jimi prošli bez ztráty jediného bodu. Vítězství v základní skupině však oba přivedlo do stejné skupiny semifinálové. V té Homolka porazil 5:4 Martinčiče a postoupil do finále.

Martinčič se v souboji o třetí místo utkal s Vojtou Davidem z Boskovic. Martinčič měl již od úvodu v utkání převahu a vcelku v poklidu si dokráčel pro pohár za třetí místo.

Homolka nastoupil ve finále proti Reisigovi (Lišáci Most). Reisig zahájil utkání dvěma krásnými střelami a Homolka tak musel dotahovat. To se mu podařilo a když do konce třetí třetiny a ani po prodloužení rozhodující branka nepadla, následoval penaltový rozstřel, z kterého vítězně vzešel Reisig. Homolka tak do Žďáru přivezl stříbrný pohár.

V souběžně hraném turnaji Roháč expres zařazeném do Českého poháru 2011 byl nejlepším Bohumil Feruga z Boskovic, druhý Michal Smolík a třetí Adam Procházka. Ondřej Zajíček na 4. místě byl nejlepším hráčem Žďáru.

http://vysocina.billiardhockey.cz/

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.