První kolo nejvyšší soutěže se stejně jako předchozí dva roky konalo na jednom místě za účasti všech týmů. Prvního kola se zúčastnil samozřejmě také tým BHL ZEKATEL Žďár nad Sázavou, který se značně obměněnou sestavou plnou nováčků byl v těžké pozici.

V úvodním zápase se utkal ZEKATEL s Prague NHL, v jehož dresu hraje také Mistr Evropy Vančura. Mladí hráči Žďáru předvedli své kvality a to především Homolka, který byl nejlepším hráčem týmu, ale i Macháček jr.. Naopak tým však nepodrželi hráči se zkušenostmi z minulých ročníků a tak Žďár Praze podlehl 4:16.

Praha letos hraje ve velké pohodě, což prokázala hned v dalším utkání, kdy potrápila Mistra ČR Dragons Brno. Tomu podlehla 5:7. Poradila si pak hned ale s týmem Boskovic a tak zaslouženě po prvním kole vede soutěž.

Z dalších zápasů stojí za zmínku především vítězství vloni devátého Mostu nad domácím týmem Doudeenů, v jehož sestavě hraje na hostování Jakub Martinčič, jenž byl po čtyři roky jedním z tahounů týmu Žďáru.

V neděli pak již 3. kolem pokračovala 2. liga družstev skupina Brno. Podruhé letos sehrály svá utkání hráči BHL A. Počtová - papírnictví Žďár nad Sázavou. Skupinu vedou sice Bohunice, ale ty mají oproti čtvrtému Žďáru odehráno již o čtyři zápasy více.

Druholigovému týmu Žďáru tentokrát chybělo kousek štěstí, když podlehl těsně 1:3 Šnekům Kohoutovice A a 2:3 Orlu Bohunice. Velmi přesvědčivě však porazil 7:1 Šneky Kohoutovice B a v prvním kole suverénní Orel Královo Pole 5:2.

V Pražské skupině 2. ligy družstev je po druhém kole v čele tým E.S.H. Praha před Lišáky Most (tento tým hrál ještě v roce 2010 3. ligu) a třetím týmem Litvínova. Praha tak ovládá čela tabulek hned dvou mistrovských soutěží družstev ČR 2011.

Zahrát si  šprtec  můžete kdykoliv se za námi přijdete podívat. Informace o konaných akcích naleznete na: http://vysocina.billiardhockey.cz/. Informace o soutěžích v ČR jsou pak na stránkách http://www.uhshbrno.cz/.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.