V úterý 4. června proběhlo na ZŠ Švermova zakončení kroužku stolního hokeje, ročníku 2013, který organizuje Regionální sdružení mládeže pro stolní hokej a stolní kopanou Vysočina pro děti ze Žďáru nad Sázavou a z okolí. Děti obdrželi medaile a nejlepší hráč druhého pololetí putovní pohár. Pro všechny pak byly nachystány drobné dárky a hlavně DVD s fotkami a videi na památku.

Poté už vypuklo soutěžní klání jednotlivých týmů. Tentokrát se sešli hráči hned čtyř družstev, takže se odehrála celkem čtyři utkání. Starší hráči se ujali kapitánských pásek a spolu se svými mladšími spoluhráči se pokusili získat pro svá družstva další body do boje o postup do listopadového finále.

Jelikož se jedná o otevřenou soutěž, je možné, aby se do ní kdykoliv v průběhu sezony přihlásila i další družstva. Třetí liga je vhodná především pro hráče, kteří nemají s tímto sportem žádné, nebo pouze malé zkušenosti. Kapitány dělají zkušení hráči, kteří mohou všechny malé i velké účastníky naučit základním pravidlům. Pořadatelé mají vždy nachystáno hrací vybavení pro každého nového hráče.

Statistiky ze soutěže a pozvánky na jednotlivá soutěžní kola naleznete na internetových stránkách sdružení http://vysocina.billiardhockey.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.