Moravskému semifinále předcházela krajská kola této soutěže. V krajském kole Kraje Vysočina se utkalo pět nejlepších týmů, které získaly možnost reprezentovat své školy, když nejprve musely absolvovat náročnou kvalifikaci v nižších postupových kolech. Největšími favority byly logicky týmy složené z dětí, které se pravidelně účastní tréninků stolního hokeje (šprtce) na základních školách ve Žďáru nad Sázavou a v Novém Veselí.

Medaile a poháry nejlepším týmům předával pan ředitel Ptáček, ze ZŠ Švermova. Na bronzovém stupínku se umístila ZŠ Nové Veselí. Finále patřilo dvěma základním školám ze Žďáru nad Sázavou. Nejlépe si vedlo družstvo domácích. ZŠ Švermova porazila ZŠ Palachova a získala tak pohár za první místo. Všichni medailisté a spolu s nimi 3. ZŠ Komenského ve Žďáře nad Sázavou získali pozvánku do moravského semifinále.

Z dalších regionů si postup do semifinále vybojovala družstva Břeclavi, Boskovic, Brna Kohoutovic, Hrušovan a Ostravy.

Moravské semifinále podpořil svojí dotací také Kraj Vysočina. I proto se všechny děti mohou těšit, že po náročném soutěžním programu určitě neodejdou bez odměny. A čtyři nejlepší týmy pak čeká ještě ta nejdůležitější věc. Postup do celorepublikového finále, které se koná 23. března v Mostě.

Průběžně jsou pozvánky a informace o soutěžích zveřejňovány internetových stránkách http://vysocina.billiardhockey.cz a http://www.smshsk.cz/.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.