V roce 2012 se tímto způsobem podařilo zorganizovat hned šest obecních lig v Kraji Vysočina. Nejaktivnější však byli hráči ve Vatíně a v Novém Veselí. Obě dvě soutěže proto na přelomu roku vyhlásily finálový turnaj.

Finálový turnaj se konal 28. prosince 2012 ve Vatíně. Účastnilo se jej 6 nejlepších hráčů uplynulé sezony, aby svedli souboje o putovní Vatínský pohár. Do finále se nakonec probojovali Marcela Kabrdová a Jaromír Nedvěd. Ačkoliv byl souboj v počátku velmi vyrovnaný, více chuti po vítězství měl Nedvěd, který Kabrdovou porazil 3:0 a stal se tak historicky prvním vítězem Obecní ligy Vatín.

Nejlepších 7 hráčů uplynulé sezony se už v tomto roce setkalo 3. ledna v Novém Veselí. Jelikož většina finalistů také pravidelně navštěvuje kroužek na místní základní škole, brzy se jejich zkušenosti v turnaji projevili. Historicky prvním vítězem Obecní ligy Nové Veselí se tak stal David Neuer před druhým Martinem Svatoněm.

Vítězem Obecní ligy Polnička se stal Oldřich Maša, vítězem Obecní ligy Havlíčkův Brod se stal Lukáš Pokorný, vítězem Obecní ligy Jihlava se stal František Kopřiva a vítězem obecní ligy Třebíč se stal Martin Okřina.

Výsledky soutěží a pozvánky jsou průběžně zveřejňovány na internetových stránkách http://vysocina.billiardhockey.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.