Čtrnáctého ročníku tohoto tradičního turnaje na konci kalendářního roku, se tentokrát zúčastnilo 15 hráčů, kteří se utkali klasickým turnajovým pavoukem. V tomto předvánočním čase se ve Žďáře nad Sázavou setkávají hráči současní i bývalí a jinak tomu nebylo ani letos. Mladí hráči získávali zkušenosti, ti starší usilovali o zápis do historických statistik. Nakonec se do finále nedostal obhájce Vánočního poháru Zdeněk Peňáz. Ten se umístil až na třetí příčce.

Finálové utkání bylo letos záležitostí dvou hráčů, kteří se ještě do finále Vánočního poháru nikdy nepodívali. Robin Homolka a František Macháček spolu začínali v přípravce a společně získávali zkušenosti ve třetí, druhé i první lize. V roce 2012 se však Macháček začal věnovat jinému sportu a tak byla jeho účast ve finále vcelku překvapením.

Macháček se ujal v zápase vedení 5:1 a utkání vypadalo, že je rozhodnuté. Homolka se však nevzdal a čtyřmi góly ve třetí třetině dotáhl zápas až do prodloužení. Tam však opět více štěstí přálo Macháčkovi, který zvítězil 6:5. Stal se tak nejmladším vítězem ve čtrnáctileté historii tohoto turnaje.

Vánoční pohár 2012 - turnaj Českého poháru 2013, kategorie Expres: 1. František Macháček, 2. Robin Homolka, 3. Zdeněk Peňáz, 4. Vojtěch Ludvík, 5. Rudolf Martinčič, 6. Jaromír Nedvěd, 7. Marcela Kabrdová, 8. Tomáš Vítámvás, 9. Jan Vítámvás, 10. Zbyněk Strážnický, 11. Martin Bednář, 12. David Neuer, 13. Lukáš Krejčí, 14. Anna Plevová, 15. Martin Neuer

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.