Hráči Žďár nad Sázavou zavítali do Mostu v sestavě pouhých čtyř hráčů. I přes to dokázali přivézt domů celkem pět cenných kovů.

Již jisté vítězství v Českém poháru v kategorii žen měla před závěrečným turnajem Marcela Kabrdová. V průběhu turnaje si počínala velmi sebevědomě a ve všech svých utkáních dokazovala roli favorita. Nakonec tak obhájila svůj titul z roku 2011 a stala se tak podruhé v řadě Mistryní ČR. Druhá se umístila Kateřina Doležalová a třetí Lucie Ekrtová (obě Black Sharks Most). Druhá zástupkyně Kraje Vysočina, Michaela Babejová, se umístila na krásném 8. místě.

V kategorii mužů reprezentovali Žďár nad Sázavou také dva hráči. Oba se zúčastnili letošních největších turnajů Czech Open i Slovakian Open, kde vždy patřili k favoritům. Před oběma tak ležel nelehký úkol dokázat, že výsledky v průběhu sezóny nebyly náhodné. Oba postoupili do play-off, kde na sebe narazili v semifinále.

Souboj to byl velmi vyrovnaný a sérii hranou na tři vítězná utkání tak nakonec musel rozhodnout až pátý zápas. V tom byl lepší Nedvěd. Ve finále vyzval Nedvěd Foltýna. Vítěz základní části, Foltýn, však ve finále na Nedvěda nestačil a ten se tak stal Mistrem ČR.

O třetí místo sehráli také velmi vyrovnané utkání Vítámvás a Racek. Štěstí však tentokrát stálo při Vítámvásovi, který si tak z Mistrovství ČR také odváží premiérový medailový úspěch. Tentokrát v podobě bronzové medaile.

V kategorii juniorů patřili mezi favority především hráči Brna. Juchelka i Šustáček se vcelku bez zaváhání probojovali až do play-off, kde dokráčeli až do finále. V souboji dvou brněnských hráčů byl nakonec lepší Juchelka, který tak navázal na mistrovské tituly svého týmového kolegy Jaromíra Procházky, který v tomto ročníku již reprezentoval v kategorii muži. Na třetím místě se umístil nejlepší domácí hráč Martin Laštůvka (Black Sharks Most).

V soutěži družstev se v roce 2012 konalo Mistrovství ČR teprve podruhé. Tým Elsa výtahy Vysočina ve složení Vítámvás, Nedvěd, Kabrdová a Babejová, hned od počátku usiloval o hladký postup do play-off. V závěru kvalifikace však dvakrát zaváhal a tak na něj čekalo nechtěné předkolo. To se však pro další průběh ukázalo jako klíčové. Všichni hráči se dostatečně rozehráli na těžší soupeře, a přestože následovala prohra v semifinále s týmem SHL SDS EXMOST Brno 3:5, medailové pozice tentokrát nezůstaly našemu týmu odepřeny. V závěrečném zápase s Černými Zlobry (Mistři ČR 2011), který provázelo mnoho emocí, přeci jen dokázali zvládnout koncovku a zvítězili v poměru 3:2. Finále ovládli hráči SHL SDS EXMOST Brno, kteří se stali novými Mistry ČR v soutěži družstev. Na místě druhém se umístil tým Mise Beta. Tým Elsa výtahy Vysočina tak domů na Vysočinu přivezl bronzové medaile.

Výsledky soutěží a pozvánky jsou průběžně zveřejňovány na internetových stránkách http://www.smshsk.cz/ a http://vysocina.billiardhockey.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.