Prvoligový žďárský tým BHL ZEKATEL Žďár nad Sázavou přivítal doma hned dva vážné kandidáty na letošní titul v 1. lize družstev - SHL SDS EXMOST Brno a Orel Boskovice. Proti prvnímu soupeři začal Žďár vedením 3:2. V dalším průběhu zápasu však tým Brna nenechal nic náhodě a získal první důležité body za vítězství ve hře o titul.

Druhé utkání bylo vyrovnané až téměř do samého závěru zápasu. Hráči Brna dokázali utkání ze stavu 3:4 otočit na konečných 6:5. Žďár nad Sázavou se poté utkal s poraženými Boskovicemi. Hned v úvodu se Boskovice ujaly vedení 3:1 a vypadalo to, že se bude jednat o jednoznačné utkání ve prospěch hostů. Žďár však nesložil zbraně a snažil se náskok hostů smazat. Ačkoliv domácí bojovali o důležité body do tabulky, podlehl Žďár hostům 8:11.

V Mostě se domácí utkali na úvod s týmem Uherčic. Skvěle rozehrané utkání, kdy po čtyřech směnách vedli již 8:5, však nedokázali udržet. Poslední pátou směnu ztratili v poměru 0:5 a celé utkání pak 8:10. Mostečtí poté podlehli také Prague NHL tentokrát 8:13. V závěrečném utkání si mistři závěrečných kol první ligy z Uherčic poradili v poměru 12:10 také s týmem Prahy.

V Ostravě se sešli domácí, úřadující mistři ČR 2010 a 2011 Dragons Brno a osminásobný mistr ČR Reklama Dobrá Voda. Ostrava měla po 6. kole soutěže na svém kontě 13 bodů a tím nejlepší startovní pozici na cestě za titulem. Porazit dva nejlepší celky posledních let v jednom dni, se zdálo jako nemožný úkol. Avšak po výsledcích Šprtmejkři vs. Dragons 6:4 a Šprtmejkři vs. Dobrá Voda 6:5 se ukázalo, že nic není nemožné a poprvé ve své historii převezme parta Šprtmejkrů na mistrovství ČR pohár pro vítěze 1. ligy družstev. V posledním utkání Dobrá Voda zvítězila nad Dragons v poměru 13:6.

V neděli 21. října pak pokračovaly posledním kolem také obě skupiny 2. ligy družstev. V Boskovicích potvrdili svoji výbornou formu Bohunice i Královo Pole - získaly plný počet bodů. Oba týmy tak postoupily do druholigového finále.

Poslední kolo ve skupině Praha hostili Lišáci Most. Postupová místa měla již dávno zajištěna družstva Boršova nad Vltavou a Old Friends Most. O třetí postupové místo svedl na dálku s týmy z Brna souboj Litvínov. Litvínov však získal sedm bodů, což bylo přesně tolik, aby se StarColor Litvínov stali posledním, pátým postupujícím do druholigového finále.

Již o víkendu 10. a 11. listopadu se v Brně koná Českomoravský pohár družstev. Soutěž si mohou vyzkoušet i nově vzniklá družstva. Všichni účastníci mohou soutěžit o cennou trofej i o právo startu v mezinárodní klubové soutěži – Poháru WTHA.

Výsledky soutěží a pozvánky jsou průběžně zveřejňovány na internetových stránkách http://www.uhshbrno.cz/ a http://vysocina.billiardhockey.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.