V neděli 7. října se v ZŠ Švermova ve Žďáru nad Sázavou uskutečnil turnaj ZEKATEL CUP 2012 ve šprtci. V tomto roce hráči ze Žďáru nad Sázavou pořádali již dva turnaje, které byly zařazeny do Českého poháru kategorie Expres. Teprve ZEKATEL CUP byl však zařazen do kategorie ČP 12, kde je možné získat více bodů, než kterých je možné dosáhnout v kategorii Expres.

Na turnaj tentokrát zamířili především místní hráči ze Žďáru nad Sázavou, Vatína a Petrovic, které doplnili tradiční účastníci z Boskovic, Brna a netradičně také z Českých Budějovic. Celkem se tak sešlo 33 hráčů. Mezi účastníky byli nejen děti, které se šprtec teprve učí, ale také hráči, kteří si přišli připomenout staré časy, kdy ještě sami hrávali.

Turnaj se hrál klasickým systémem pavouka s možností oprav. V tomto systému tedy hráč, který jednou prohraje, může dosáhnout na třetí příčku. Opravami se tak musel v tomto případě probíjet také Vojtěch Ludvík, který v jednom z prvních kol podlehl Jaromíru Procházkovi.

Jméno Procházka lze ve výsledkové listině objevit hned několikrát. Nejlépe se však dařilo právě dvojici Jaromír (SHL SDS EXMost Brno) a Ondřej (Orel Boskovice). Oba se po náročném průběhu turnaje dokázali probojovat až do finále, kde spolu sehráli vyrovnaný souboj. Do branky se však trefoval pouze Jaromír, který navzdory vlastní brance dovedl utkání k vítěznému konci a připsal si svůj třetí turnajový triumf. Na bronzové příčce se také po velmi vyrovnaném zápase umístil Vojtěch Ludvík (BHL ZEKATEL Žďár nad Sázavou), který porazil v přímém souboji Dalibora Kyzlinka (SHL Brno) a ještě o kolo dříve jednoho z největších favoritů turnaje Jakuba Davida (Boskovice).

Nejlepší ženou se stala Marcela Kabrdová (BHL ZEKATEL Žďár nad Sázavou), která se díky tomu významně posunula v pořadí kvalifikace na Mistrovství ČR 2012. Nejlepším starším žákem se stal Jan Feruga (Bohumil Kamba Boskovice) a nejlepším mladším žákem byl Pavel Rous (BHL A. Počtová-papírnictví Žďár nad Sázavou).

Informace o stolních hokejích naleznete na stránkách Unie hráčů stolního hokeje nebo na http://vysocina.billiardhockey.cz/

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.