Turnaj s názvem ZEKATEL CUP 2010, který má ve Žďáru nad Sázavou dlouholetou tradici, je určený jak začátečníkům tak pokročilým hráčům. Mohou jej hrát jak dívky a chlapci, kteří s tímto sportem teprve začínají, tak jejich rodiče, kamarádi či prarodiče.

Na turnajích Českého poháru se setkávají celé rodiny. Největší výhodou zápasů, kdy žáček hraje s dospělým je především rychlé získávání zkušeností. Není pak výjimkou, že právě žáci se probojovávají do finálových utkání právě na úkor již několik let hrajících zkušených hráčů. Příkladem může být Partik Procházka z Brna, který získal stříbro na turnaji v Břeclavi. [celý článek]

A tak není nutné se tomuto sportu učit několik let, než se zúčastníte regulérního zápasu v rámci turnaje jednotlivců nebo dokonce soutěží družstev. Mnozí žáčci se již v druhém roce svého hraní mohou probojovat v rámci svých kategorií na Mistrovství České republiky.

Pokud tento sport neznáte, můžete si jej vyzkoušet tuto neděli 31. října na ZŠ Švermova ve Žďáře nad Sázavou. Pokud se budete chtít do turnaje zapojit jako jeho účastníci, pak prezentace proběhne 9:30-9:50 a startovné pro hráče narozené v roce 1996 a mladší je 25,- Kč, pro ostatní 100,- Kč. Hrací vybavení bude na místě k zapůjčení.

Pozvánku na tento turnaj i na další akce v rámci stolních hokejů kategorie billiard hockey, rod hockey a air hockey naleznete na: http://vysocina.billiardhockey.cz/

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.