V sobotu 7. července se ve Vatíně, obci nedaleko města Žďáru nad Sázavou, uskutečnil turnaj Českého poháru 2012 kategorie A. Turnaj této kategorie je hodnocen vyššími body a je tedy pro hráče, kteří se chtějí kvalifikovat na závěrečný turnaj Mistrovství ČR, nepostradatelný.

Turnaje se zúčastnilo 34 hráčů téměř z celé České republiky. Pořadatelé se rozhodli odehrát turnaj švýcarským systémem, který se v tomto typu soutěží zatím spíše testuje jako jedna z variant herního systému pro turnaje o větším počtu účastníků.

Z hráčů Vysočiny se nejvíce dařilo Tomáši Vítámvásovi, který ještě kolo před koncem turnaje v tomto systému vedl. V 8. kole však prohrál s Jaromírem Foltýnem sen. (Fighting Saints Pečky), který se tak nakonec umístil na 3. místě. Vítámvás nakonec skončil až čtvrtý. Vítězem turnaje se stal junior Ladislav Šustáček a na druhou příčku dosáhl Patrik Juchelka (SHL Brno).

Nejlepší junior: Ladislav Šustáček (Orel Královo Pole); nejlepší st. žák: Michal Sobotka (Vatín); nejlepší ml. žák: Martin Laštůvka (Black Sharks Most); nejlepší žena: Marcela Kabrdová (ZEKATEL Žďár nad Sázavou)

V neděli 8. července pokračovalo Letní hraní turnajem Českého poháru kategorie Expres ve Škrdlovicích, kde se konal tradiční Hroch Open Cup 2012. Na letní restauraci U Hrocha ve Škrdlovicích se sešlo 18 hráčů ze Žďáru nad Sázavou, Světnova, Vatína, Brna, Nového Veselí a Prahy.

V letním tempu a přátelské náladě se turnaj odehrál klasickým systémem pavouka. Ve finále se nakonec sešli domácí Robin Homolka a Jaromír Procházka (SHL Brno). Procházka si dělal ambice na 3 vítězství v řadě na turnajích kategorie Expres, avšak prodloužení rozhodlo o vítězství Robina Homolky (BHL ZEKATEL Žďár nad Sázavou). Homolka tak získal své premiérové první místo v rámci soutěží Českého poháru. Na místě třetím se umístil další hráč SHL Brno Patrik Juchelka.

Nejlepší junior: Robin Homolka; nejlepší st. žák: František Macháček jr. (ZEKATEL Žďár nad Sázavou); nejlepší ml. žák: Alexandr Meruňka (Nové Veselí); nejlepší žena: Petra Zajíčková (ZEKATEL Žďár nad Sázavou)

Další informace a výsledky

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.