Základ týmů 3. ligy tvoří především hráči školních kroužků, jejich kamarádů a letos také jejich rodičů. Většina z účastníků soutěže se zde se šprtcem teprve seznamuje a učí se strategie hry. Někteří se touto cestou ke hře po několikaleté pauze zase vrací.

Výhodou soutěže je, že je možné se do ní přihlásit kdykoliv v jejím průběhu. Je tedy možné přijít jako jednotlivec, nebo celé družstvo. Družstvo je pak tvořeno alespoň třemi hráči. Více informací k soutěži naleznete na http://vysocina.billiardhockey.cz/.

I po čtvrtém kole je na čele soutěže tým BHL Vinotéka Rak Žďár nad Sázavou, který však má na svém kontě shodný počet osmi bodů jako druhý tým BHL Černý Žďár nad Sázavou. Oproti druhému má však k dobru čtyři utkání.

Na místě třetím je průběžně s pěti body BAHL Žďár nad Sázavou a letos překvapivě až na místě čtvrtém loňský mistr 3. ligy družstev – sk. Žďár nad Sázavou a držitel Králova poháru Nike team s pouhými dvěma body. Tabulku uzavírají na pátém místě ZŠ Švermova Žďár nad Sázavou s jedním bodem a na místě šestém Pralesní liga Škrdlovice, která však zatím nenastoupila k žádnému soutěžnímu utkání v této sezoně.

Všichni zájemci si mohou přijít zasoutěžit již v úterý 1. května od 15 hodin na ZŠ Švermova, kde se uskuteční 5. kolo soutěže. Zájemci o turnaje jednotlivců mají možnost zúčastnit se některého z turnajů Českého poháru, které jsou vyhlášeny na měsíc červen.

A pokud se vám nikam daleko cestovat nechce, již v úvodu července se uskuteční turnaj v táhlovém hokeji Chemoplast ve Vatíně a druhý den v billiard hokeji - šprtci ve Škrdlovicích.

Výsledky soutěží a pozvánky jsou průběžně zveřejňovány na internetových stránkách http://www.uhshbrno.cz a http://vysocina.billiardhockey.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.