O víkendu 23. až 25. listopadu přicestovalo do Boskovic na 37. mistrovství České republiky 62 soutěžících, aby v pěti kategoriích soutěžili o mistrovské tituly.

Mistrovství bylo zahájeno hymnou. O úvodní slovo se postaral starosta Ing. Jaroslav Dohnálek a zástupce klubu Roman Kovář.

Ve všech kategoriích probíhali také letos velmi vyrovnané boje. Vždyť se zde také sešli nejlepší hráči uplynulé sezony. Ve starších žácích reprezentoval Žďár nad Sázavou Tomáš Kalina. V tomto ročníku nepatřil Kalina mezi favority, ale po suverénním výkonu, kdy ztratil pouze jednou remízou s Vančíkem, dokázal získat svůj druhý mistrovský titul. Poprvé se stal Mistrem ČR v roce 2016 jako mladší žák.

V kategorii juniorů měl Žďár hned dvě svá želízka, Jaroslava Vocáska a Adama Šustra. Mistrem ČR se stal Jiří Dohnal z týmu BHC Dobrá, Vocásek se umístil na 6. místě a Šustr na 8. místě. V kategorii mladších žáků letos Žďár neměl žádného zástupce. Mistrem ČR se stal Ondřej Matura (Most).

V kategorii žen měl Žďár nad Sázavou v tomto roce pouze jediného zástupce, Marcelu Kabrdovou. Ta sice začala turnaj výborně. Po prvních třech utkáních měla na svém kontě dvě výhry a jednu remízu. Závěr turnaje se jí však již tolik nepovedl a umístila se proto na 5. místě. Titul získala Veronika Grabinská (Ostrava), před odchovankyní Žďárského stolního hokeje Zajíčkovou.

V kategorii mužů měl letos Žďár nad Sázavou velice kvalitní zastoupení v podobě hned tří hráčů - Vojtěcha Ludvíka, Tomáše Vítámváse a Martina Bednáře. Nejlépe se popral s letošním systémem, opravného pavouka, první jmenovaný. Ludvík sice na úvod turnaje prohrál s Tirpákem, ale poté postupoval opravným pavoukem až na konečné 11. místo. Na místě 23. se umístil Martin Bednář. Místo 29. nakonec v souboji s Mistrem ČR 2017 Davidem vybojoval Tomáš Vítámvás. Nástrahy turnaje nejlépe zvládl Pavel Alexandrov (Ostrava).

Další informace na www.uhshbrno.cz nebo http://vysocina.billiardhockey.cz

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.