Kapelu tvoří tři členové avantgardní stálice První hoře, avšak ústředním hlasem Sinuheta je tentokráte devatenáctiletá zpěvačka Barbora Mochowa. Premiérový koncert v novém složení se uskuteční v pátek 1. února v Moravských Budějovicích v klubu Beseda od 20 hodin.

Skupinu Sinuhet charakterizuje snový až intimní pop s přirozeně prokreslenými melodiemi a zároveň čitelným, ale nevtíravým hitovým potenciálem. Pilotní dvojsingl k připravovanému albu tvoří skladby Eyes Wide Open a No One Can a vznikal průběžně celý tento rok ve studiích Entlaab, Svárov a ve studiu Mirka Chyšky (J.A.R., Jana Lota aj.), který se taktéž postaral o mix a mastering. Produkce skladeb se ujali Milan Urza a Robert Rajs ve spolupráci s Mirkem Chyškou a Michalem Pelantem. Ve skladbě Eyes Wide Open hrají hosté Robert Rajs (klávesy, programming) a Honza Jakubec (basa).

Během letošního roku se chystá Sinuhet dokončit celou novou desku. Texty na albu, jejichž autorem je Milan Urza, budou z části v angličtině, z části v češtině a jedna píseň pak dokonce v rodném jazyce skupiny – egyptštině.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.