Ve Světlé nad Sázavou se poprvé letos sešli hráči k turnaji Českého poháru v air hokeji v červenci. V turnaji tehdy zvítězil Tomáš Vítámvás, zástupce stolních hokejistů ze Žďáru nad Sázavou. Ve finále zvítězil nad Janem Malinou z Havlíčkova Brodu.

V druhém turnaji s názvem Pohár mistrů se utkalo celkem 9 účastníků z různých obcí Kraje Vysočina a Středočeského kraje. Nejvzdálenějšími účastníky byli dva zástupci air hokejistů z Brna, kteří jsou v této sezoně nejaktivnějšími pořadateli turnajů Českého poháru.

Turnaj se hrál systémem základních skupin a následného play-off. Turnajovým systémem se do finále probojoval poražený finalista červencového turnaje Jan Malina a nejmladší účastník turnaje, devítiletý Martin Forman z Brna. Oba sehráli vyrovnané finále, na jehož konci se však díky přesnější mušce radoval zkušenější Malina. Ten tak získal pro tým Sport Bar Relaxa po dvou letech další turnajový vavřín. Druhého Martina Formana pak na místě třetím doplnila Zdena Mrkvičková.

V neděli 11. listopadu od 12 hodin se všichni příznivci stolního hokeje kategorie air-hockey mohou zúčastnit turnaje Czech Open v air-hockey, který se koná v Brně. Turnaji v air-hockey bude předcházet turnaj v další disciplíně a to od 10 hodin turnaj v kategorii rod hockey – Chemoplast.

Informace o turnajích a místních soutěžích naleznete na http://www.airhockey.cz/ nebo také na http://vysocina.billiardhockey.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.