Děčín zvítězil v kategorii A určené městům od 40 000 do 89 999 obyvatel. První v kategorii B pro města nad 90 000 obyvatel se umístily České Budějovice a skokanem roku je Karviná.

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve čtvrtek 16. května v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě. Předseda představenstva Elektrowin a.s . Roman Tvrzník při něm připomněl, že za bezmála 14 let fungování tohoto kolektivního systému se díky recyklaci spotřebičů podařilo ušetřit 4,5 milionu tun emisí CO2 a také 2,5 milionu MWh elektrické energie.

Podle výkonného ředitele Svazu měst a obcí České republiky Pavla Drahovzala se díky tomu podařilo ušetřit z obecních a městských rozpočtů tři čtvrtě miliardy korun. Prostředky tak mohly být použity na výstavbu vodovodů, kanalizace, chodníků a další občanské vybavenosti.

Soutěž byla zahájena 1. dubna 2018, započítávaly se do ní výsledky dosažené k 31. březnu 2019. Kritériem hodnocení byla hmotnost zpětně odevzdaného elektrozařízení přepočtená na jednoho obyvatele města. 

Zapojená města, kterých je celkem 25, soutěžila o největší celkové množství elektrospotřebičů odevzdaných prostřednictvím sběrných dvorů na jejich území. Aktivně tím přispěla k ochraně životního prostředí, navíc mohla získat jednu z finančních výher. 

V Děčíně se od dubna 2018 do března 2019 podařilo vysbírat 4,28 kg na obyvatele, v Českých Budějovicích připadlo na každého 3,57 kila. Karviná jako skokan roku zaznamenala meziroční nárůst o 64,2 procenta. Obyvatelé tak dokázali během 12 měsíců, ve kterých soutěž probíhala, odevzdat k recyklaci celkem 102,3 tun starého elektra. 

V kategorii A, stejně jako v kategorii B, získali první tři soutěžící odměny ve výši 60, 40 a 25 tisíc korun. Vítěz kategorie Skokan roku si odnesl padesátitisícovou prémii.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.