Mísili se zde cyklististé nedočkavě poťukávajíc svými botami o dlažbu s ostatními přihlížejícími. První náměstek primátorky města, MUDr Jiří Madar, přijal od Josefa symbolický dar, a to zvon vyrobený speciálně pro cyklotour od mistra zvonaře Jana Šedy z Deštného v Orlických horách.

Tímto originálním zvonem budou obdarována všechna letošní etapová města. Než dozněl aplaus, už si Josef za nás za všechny třásl pravicí se zástupkyní firmy Metalplast recycling – Martinou Ryšavou. Firma Metalplast recycling je dlouholetým a významným partnerem projektu Na kole dětem.

A do třetice Josef poděkoval před zraky všech Blahoslavě Pekařové, ředitelce Pedagogicko psychologické poradny Ústeckého kraje, která s velikým počtem dětí připravilá krásné a milé uvítání na startu.

Vše završil trojnásobný MS v biketrialu Martin Šimůnek svojí exhibiční show a nadšení i údiv v očích diváků vykouzlilo vystoupení místní skupiny Basta Cheerleaders, kteří předvedli famózní akrobatickou sestavu. V pravé poledne bily zvony v Ústí nad Labem jako na poplach, když v tom zavlála startovní vlajka, zašustila suchým teplým vzduchem a Josef se prvně vyhoupl do sedátka.

„Tak do sedel!“ zaznělo z jeho úst a celý natěšený peloton se vydal na svou pouť jižním směrem podél Labe a přes brdky a kopce Českého Středohoří. K zastavení byli cyklisté až v Litoměřicích – Zahradě Čech. Celé procesí už tou dobou netrpělivě vyhlíželi starosta Mgr. Ladislav Chlupáč a politik Zdravého města Mgr. Petr Herman, aby nás pozdravili a popřáli to nej do dalších kilometrů.

Na dopravním hřišti v parku Jiráskovy sady nás přivítaly děti prvních tříd a školní družiny Masarykovy ZŠ, z nichž nadšení doslova sršelo. Dobře naladění vydali jsme se na další cestu. Náš doprovod, Policie ČR nás vedla jemně zvlněnou krajinou, přitom stále lehce do kopce do našich oblíbených Mšených-lázní. Opět se nám dostalo vřelého přijetí a skvělého oběda ve školní jídelně. Nabrali jsme sil na poslední úsek dnešního dne. Opět jsme se odrazili od země a s rozvernou náladou po místních silnicích, které nás naklepaly jako řízky na nedělní oběd, jsme dorazili do Zichovce.

Už u cedule nás mohutně pozbuzovali místní občané. Z kol jsme ale mohli sesednout až u  pivovaru, na který má obzvlášť krásné vzpomínky olympionik Petr Koukal, který s námi jede v pelotonu a který zde slavil svou svatbu se svou milou Gábinou. Jen co se slova chopil starosta Ivan Husák, který si mimochodem neodpustil postěžování, že měl co dělat, aby borcům v pelotonu stačil, ačkoliv má nově elektrokolo, museli jsme se všichni dobře usadit, ideálně do stínu, kterého zde nebylo mnoho.

Starosta a místní občané, obec a firmy pro nás nachystali obrovské překvapení, a sice šek ve výši 126 500 Kč! Milí čtenáři, a to vše v obci, kterou obývá celých 140 obyvatel. K tomu asi není co dodat. Děkujeme. Byli jsme naměkko. Dojatý Josef Zimovčák předal panu starostovi zvon a pak už následoval odpočinek, klábosení a pohoda.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.