Hned na startu se přidají Prof. Pavel Pafko a Prof. Jan Pirk, určitě se také připojí Petr Koukal bývalý badmintonista, ultramaratonec Jirka Hledík a mnoho dalších. Na bezpečnost pelotonu bude po celé trase jako vždy dohlížet Policie ČR. Energii do žil účastníkům dlouhé cyklistické tour vlije kulturní program připravený v partnerských městech, kde bude peloton zastavovat

Osmý ročník cyklotour Na kole dětem naváže na předešlé ročníky obohacené jako vždy o novinky.

„Také letos budou připraveny obměny, aby jízda účastníkům nezevšedněla. Loňské delší pozastavení v lokalitě Valašska se osvědčilo. Letos se pozdržíme v Orlických horách a Podorlicku. Zajímavých a krásných míst na našem území je spousta. Je dobré ta místa více poznat, zanechat pozitivní stopu a neprohnat se jen jako vítr,“ uvedla koordinátorka akce Martina Střížová.

Díky tomuto zastavení vznikla i skvělá myšlenka v hlavě jednoho nenápadného a velmi skromného pana zvonaře Šedy v Deštném v Orlických horách. Bylo tam odlito 14 zvonů.

Každý zvon má svůj příběh. Zvony svým hlasem ohlašovaly smrt i nový život, varovaly před nebezpečím, ale vybízely i k pokoji a míru další generace. Tyto zvony mají pomoci nejen finančně, ale především probudit naději, a to nejen u nemocných dětí, které potkal nelítostný soupeř v podobě vážné nemoci, ale vybídnout i ostatní k zamyšlení nad smyslem života a k radosti z pomoci jakýmkoliv směrem.

Do výroby jednoho zvonu se zapojil i sám leader projektu Josef Zimovčák. Tento téměř tříkilogramový zvon svým zvoněním zahájí akci na severu Čech v Ústí nad Labem, ale lidem do srdcí bude zvonit po trase cyklotour v řadě obcí a měst z celé ČR, a to až do svého cíle v Rouchovanech na jižní Moravě. 

„Lidé se nás stále nevěřícně ptají, jestli se mohou přidat. Ano, stále platí, přidat se může každý! Na kousek, jednu etapu, nebo celou trasu,” informovala druhá koordinátorka Iveta Nevrzalová. „Již nejsme neznámý projekt, města se sama hlásí, abychom je navštívili a za jejich vstřícnost a podporu jim děkujeme,“ dodala.

Atmosféru v pelotonu je potřeba nasát. Je to nejen sportovní, ale také společenská událost. Lidé zjistí, jak je jednoduché udělat něco pro sebe a zároveň tím pomoci i někomu jinému. Rostoucí počet aktivních účastníků a podpora akce z řad známých
a významných osobností svědčí o tom, že projekt, který přináší malým onkologickým pacientům možnost účastnit se rekondičních pobytů, má smysl. 

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.