Pro objasnění, Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě - bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů. Světluška svítí od roku 2003. Do projektu se zatím zapojilo více než 80 000 dobrovolníků a miliony dárců. 

Dobrovolníkům z řad MS ČČK NDP letos výrazně pomohli mladí zdravotníci, kteří je doprovázeli a se sbírkou výrazně pomohli. V úterý 11.září navštívili dobrovolníci Ústí nad Labem, kde celé odpoledne strávili v centru města a započali sbírku. Tentokrát jste mohli přispět koupí píšťalky, náramku, tykadel nebo zubního kartáčku. Ve středu se přesunuli do Teplic, kde dostali povolení uspořádat sbírku v prostorách OC Galerie Teplice. Mohli jste je potkat ve stánku u infocentrum, nebo v okolí obchodního domu.

Také se jednalo o nejpovedenější den sbírky, dárců se našlo vysoké množství. Vzhledem k povedené středě, čekal ve čtvrtek dobrovolníky už jen doprodej propagačních předmětů v ulicích Novosedlic. Pro účely nadačního fondu se podařilo vybrat skoro neskutečných 24 913 Kč. Pro letošek je sice už konec sbírky, ale již teď se členi MS ČČK NDP a mladí zdravotníci těší na příští ročník.

Velký dík patří OC Galerie Teplice a ZŠ Novosedlice za pomoc při konání sbírky.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.