Festival bude slavnostně zahájen ve čtvrtek 3. listopadu od 18.00 v teplické regionální knihovně. Úvodního slova se ujme dramatik a spisovatel Arnošt Goldflam. Následnou besedu s ním bude moderovat Markéta Mališová, ředitelka Centra Franze Kafky.

V pátek 4. listopadu mohou návštěvníci využít akci 2v1, a sice na jednu vstupenku navštívit hned dva koncerty! Od 20.00 vystoupí v teplickém Jazz Clubu berlínská kapela ?Shmaltz!, koncert bude stejně jako loni na stání. Poté společně vyrazíme směr Club Božák, kde se od 23.00 představí jedna z nejvyhledávanějších kapel české klubové a festivalové scény Circus Problem.

V dalším týdnu, a sice ve středu 9. listopadu od 12.45, budou moci nejen studenti Gymnázia Teplice, ale i veřejnost zhlédnout ve společenském sále Lázeňského domu Beethoven divadelní představení ústeckého Činoheráku Chudí v Lodži, ve kterém nás prostý Žid Adam Rzepin seznámí s životem těch nejbezbrannějších obyvatel lodžského ghetta i s postavou kontroverzního židovského starosty.

V ten samý den se bude od 20.00 konat také tradiční filmové promítání v kině Květen. Tentokrát je připraveno maďarské drama Saulův syn režiséra Laszlo Nemese, které získalo ta nejprestižnější filmová ocenění.

Ve čtvrtek 10. listopadu čeká návštěvníky festivalu v prostorách kavárny Krušnohorské divadla přednáška brněnského rabína Štěpána Menaše Klimenta Židé a káva, vznik židovských kaváren, na kterou naváže Pavlína Boušková z teplického muzea, která seznámí posluchače s historií teplických kaváren.  

Ve třetím týdnu se posluchači dozví, že Klezmer´s not dead!, a sice z přednášky Sabiny Falteiskové, která je připravena na úterý 15. listopadu od 18.00 v konferenční místnosti Hotelu U Kozičky.

Ve středu 16. listopadu přivítáme v Teplicích rabína Daniela Mayera, se kterým budou nejdříve od 12.00 v aule Gymnázia Teplice diskutovat studenti, a poté také od 18.00 v Regionální knihovně Teplice veřejnost na téma Izrael – vznik, současnost.

Úvahy, povídky a reportáže z novinářského zákulisí, z dětství, z nevěstince… to vše tvoří Tržiště senzací aneb Těžký život zuřivého reportéra, čtení z textů Egona Erwina Kische, které si mohou zájemci vyslechnout v pátek 18. listopadu od 18.00 v teplické knihovně. 

Závěrem Teplického cimesu nám Jaroslav Achab Haidler představí jeden konkrétní osud českého Žida v době protektorátu. Představení Pan Theodor Mundstock ústeckého činoherního studia se uskuteční v neděli 20. listopadu od 20.00 v Zahradním domě. 

Vstup na všechny přednášky i některé další akce je zdarma, navíc bude pro návštěvníky na každé akci připraveno tradiční pohoštění. Více informací získají návštěvníci na webových stránkách festivalu www.teplicky-cimes.cz nebo na tradičních výlepových plochách města Teplice.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.